Izvēlēti Līvas ciema svētku “Līvas tirgus” dalībnieki

21.04.2023

Tuvojas vērienīgākais nemateriālās kultūras mantojuma notikums Kurzemē – Līvas ciema svētki, kuru neatņemama sastāvdaļa ir “Līvas tirgus”. Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra izveidota ekspertu komisija apstiprinājusi amatniekus un tirgotājus, kuri 20. un 21. maijā svētku apmeklētājiem piedāvās tautas amatniecības un mākslas tradīcijās darinātus, oriģinālus un kvalitatīvus izstrādājumus.

Šogad “Līvas tirgus” norisināsies jau 19. reizi un tajā apstiprināti 219 dalībnieki, kas ir aptuveni par 60 vairāk nekā pērn. Kā pastāstīja “Līvas tirgus” koordinatore Selēna Jēkabsone, kopumā saņemti 346 pieteikumi no amatniekiem, māksliniekiem, tirgotājiem, pārtikas ražotājiem un ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem, kas ir lielākais līdz šim saņemto pieteikumu skaits: “Tas skaidrojams ar “Līvas tirgus” popularitāti un pieejamību. Viens no iemesliem ir arī tas, ka šogad tirgū atkal ļauts pieteikties ne tikai Latvijas amatniekiem un tirgotājiem, bet arī citu valstu pārstāvjiem, kuri kopj kultūras un amatniecības tradīcijas. Piemēram, šogad tirgū būs vairākas meistardarbnīcas, no kurām divas vadīs meistari no Liepājas sadraudzības pilsētas Klaipēdas, savukārt svētku muzikālajā sadaļā uzstāsies lietuviešu folkloras kopas. Mūsu kultūras tradīcijas ir gan līdzīgas, gan ar atšķirīgām niansēm, tāpēc svētku kontekstā tā būs interesanta un programmu bagātinoša sadarbība.”

Visvairāk šogad saņemti pieteikumi no apģērbu, rotu, keramikas, ādas izstrādājumu ražotājiem un tirgotājiem, kā arī no ēdinātājiem. Apstiprināto dalībnieku saraksts apskatāms Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra mājaslapā www.liepajaskc.lv sadaļā “Dokumenti /Nolikumi un pieteikumi”.

 “Līvas ciema svētki” Liepājā norisināsies  20. maijā no pulksten 12:00 līdz 20:00 un 21. maijā no pulksten 11:00 līdz 15:00. Divu dienu garumā ikviens varēs baudīt bagātu kultūras programmu, vērot amatu prasmju demonstrējumus, nobaudīt dažādus ēdienus un dzērienus, kā arī iepirkties tirgū. Visas aktivitātes notiks Zvejnieku alejā un tai piegulošā Jūrmalas parka teritorijā.