Aicinām uz Dziesmu svētku koprepertuāra pārbaudes skati

18.04.2023

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs informē, ka šo svētdien, 23. aprīlī, pulksten 11:00 Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā notiks XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII Deju svētku koru lielkoncerta “Tīrums. Dziesmas ceļš” un svētku noslēguma koncerta “Kopā Augšup” koru koprepertuāra pārbaudes skate.

Skatē piedalīsies 16 Liepājas valstspilsētas un Dienvidkuzemes novada kori. Dziedātāju sniegumu vērtēs žūrijas eksperti – Dziesmu svētku Goda virsdiriģents Arvīds Platpers un virsdiriģenti Romāns Vanags (žūrijas priekšsēdētājs), Māra Marnauza, Ārijs Šķepasts un Gints Ceplenieks. Žūrijas sekretārs Vitālijs Bariševs.

Latvijas Nacionālā kultūras centra koru eksperts Lauris Goss pastāstīja, ka kori Latvijā un ārvalstīs šobrīd aktīvi ikdienas mēģinājumos un kopmēģinājumos virsdiriģentu vadībā apgūst koprepertuāru: “Koru skates, kas sākās 25. martā Rīgā un noslēgsies ar diasporas koru izvērtējumu 7. maijā, ir sava veida atskaites punkts, kurā koru saime var baudīt savu un citu kolēģu skanējumu un sniegumu, uzvilkt tautastērpus, saņemt žūrijas komentārus un tālāk jau drošu sirdi gaidīt pirmo kopīgo satikšanos Dziesmu svētku simtpiecdesmitgadē Mežaparka “Sidraba birzī””.

XXVII Vispārējiem latviešu dziesmu un XVII Deju svētkiem gatavojas teju 16 000 dziedātāji no 444 koriem – 266 jauktajiem, 83 sieviešu, 23 vīru, 36 senioru un 36 vidusskolu un jauniešu koriem. Laikā no 25. marta līdz 6. maijam repertuāra pārbaudes skates norisināsies 21 vietā Latvijā un 7.maijā ārvalstīs.

Skatītāji laipni aicināti nākt, iejusties svētku noskaņā un ar aplausiem atbalstīt dziedātājus. Ieeja skatē ir bez maksas.

Informācijai:

5. un 6. jūlijā Mežaparka Lielajā estrādē koru lielkoncerts “Tīrums.Dziesmas ceļš”.

Dziesmu svētku tradīcijas simtpiecdesmitgadē Mežaparka Sidraba birzī notiks koru mūzikas lielkoncerts, izceļot tautas dziesmu kā kora dziedāšanas sākotni. Kopkoris izpildīs tautasdziesmu apdares un tautas dziesmu iedvesmotas oriģinālkompozīcijas, bet kopkora skanējumā būtiska loma būs a cappella dziedāšanai. Lielkoncerta programmā iekļauts gan iepriekšējo Dziesmu svētku mantojums, gan skaņdarbi, kas mākslinieciski spilgti izsaka latvisko identitāti, tautas brīvību, cieņu pret senču mantojumu, garīgā tīruma meklējumus un nākamības atklāsmes.

8. un 9. jūlijā Mežaparka Lielajā estrādē Noslēguma koncerts “Kopā Augšup”.

Noslēguma koncerts “Kopā Augšup” ir veltījums Dziesmu svētku tradīcijas 150 gadiem un vēlējums uz mūsu visu kopīgu un gaišu rītdienu. Mežaparka Sidraba birzī – par godu svētku norisei atjaunotajā estrādē, pieredzējušu virsdiriģentu un Goda virsdiriģentu vadībā skanēs jauktie, sievu, vīru, senioru, bērnu un jauniešu kori, pūtēju orķestri un kokļu ansambļi. Latvijas novadu krāsas vizēs jaunradītas mūzikas svītas un deju sniegumā. Kā vienā elpā izskanēs arī pašu koristu izvēlētās 15 iecienītākās kordziesmas, tajā iemirdzēsies latviešu kormūzikas dimanti plašā vēsturiskā spektrā – no Dziesmu svētku zelta fonda līdz mūsdienām, pirmatskaņojumus piedzīvojot Lolitas Ritmanes un Jēkaba Jančevska jaundarbiem.