Aicinām uz “Voļņicas” dzimšanas dienas koncertu

25.04.2023

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra tautas dziesmu ansamblis “Voļņica” aprīlī svin savas pastāvēšanas 33. gadskārtu un aicina klausītājus to nosvinēt kopā koncertā “33”, kas izskanēs 30. aprīlī pulksten 15:00 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē.

Tautas dziesmu ansamblis “Voļņica”, kurā mūzikas pedagoģes Tatjanas Beļikovas vadībā savu kultūru saglabā un kopj dažādu tautību cilvēki, dibināts 1990. gada 1. aprīlī. Kolektīvā apvienojušies dažādu profesiju pārstāvji, kuri gan dzied, gan spēlē mūzikas instrumentus – ģitāru, balalaiku, balabasu, vijoli, bajānu, basģitāru un bungas. Ansambļa repertuārā iekļautas krievu, baltkrievu, ukraiņu, čigānu, ebreju, spāņu, itāļu un latviešu tautasdziesmas. Ansamblis „Voļņica” aizrauj klausītājus ar savu muzikāli dinamisko priekšnesumu, krāsainību un dzirkstošu temperamentu.

Gadu gaitā ansamblis piedalījies neskaitāmos konkursos un festivālos, arī starptautiskos, kuros guvis augstu novērtējumu un balvas, nopelnot atzinību ne tikai vietējā, bet arī starptautiskā mērogā. Kā pastāstīja kolektīva vadītāja T.Beļikova, lielākais notikums bijusi panākumiem bagātā dalība starptautiskajā festivālā „Eiro Folk 2012” Bulgārijā, kur iegūta 1. vieta un Grand Prix un “International Competition and Festival of Folklore, Dance and Music RIMINI FEST 2018” Itālijā, kur iegūta 1. vieta un zelta medaļa.

Šā gada lielākais sasniegums, gatavojoties XXVII Vispārējiem latviešu dziesmu un XVII Deju svētkiem, ir Latvijas Mazākumtautību kolektīvu skatē 50 kolektīvu vidū iegūtais visaugstākais žūrijas novērtējumu – Augstākā pakāpe un lielākais punktu skaitu (46,69).

Biļetes uz tautas dziesmu ansambļa “Voļņica” dzimšanas dienas koncertu “33” var iegādāties “Biļešu paradīze” kasēs un internetā. Cena 3 eiro.