Ielu muzikantus aicinām pieteikties festivālam „Līvas ciems”

23.04.2013

Jaunuma titlulattēls 

Līdz šā gada 3. maijam (ieskaitot) Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs aicina ielu muzikantus (individuāli vai grupās) pieteikties 11. Amatniecības un tradicionālās kultūras festivālam „Līvas ciems”, lai ar savu priekšnesumu kuplinātu festivāla kultūras programmu.

Liepāja šogad uz divām dienām, 18. un 19. maijā, kļūs par īstu kultūras cienītāju satikšanās vietu, jo te „vārīsies” Kultūras katls „Liepā.Jā!”. Tā ietvaros liepājniekiem un Liepājas viesiem būs iespēja apmeklēt, vērot un līdzdarboties 11. Amatniecības un tradicionālās kultūras festivālā „Līvas ciems”, starptautiskās akcijas „Muzeju nakts” sarīkojumos un lielajā kultūras notikumā „Akti naktī”.

Kā jau iepriekš informējām, 11. Amatniecības un tradicionālās kultūras festivāls „Līvas ciems” Liepājas ostas promenādi pieskandinās 2 dienu garumā,  18. maijā no pulksten 10:00 – 18:00 un 19. maijā no pulksten 11:00 – 15:00, ikvienam apmeklētājam sniedzot iespēju baudīt festivāla īpašo gaisotni, kuru jau 10 gadus mīl un slavē amatnieki, gūstot baudu gan acīm, gan ausīm, gan garšas kārpiņām.

Amatniecības un tradicionālās kultūras festivāls „Līvas ciems” apvieno tradicionālo kultūru, amatniecību, etnomūziku, folkloru, radošumu, vēsturi un mūsdienīgu tās interpretāciju, ik gadu vienkopus pulcinot aptuveni 200 amatnieku, kuri gan tirgojas ar saviem amatniecības darinājumiem, gan demonstrē amata prasmes, iesaistot festivāla apmeklētājus dažādu arodu apguvē. Festivāla īpašo gaisotni ik gadu rada arī plašā kultūras programma, kurā aktīvi darbojas folkloras kopas un mūziķi, tautas deju kolektīvi, kapelas un citi mākslinieki.

Ja arī Tu spēlē kādu mūzikas instrumentu  (ģitāru, kokli, akordeonu, pūšamos instrumentus u.c.) individuāli vai draugu grupā/kopā, vari piedāvāt vismaz 30 minūšu koncertprogrammu, izpildot latviešu tautas un/vai latviešu mūzikas autoru dziesmas, un spēj piesaistīt klausītājus ar savu atraktivitāti, atbilstošu vizuālo noformējumu (tērpiem) un izpildījumu, tad līdz šā gada 3. maijam piesaki savu dalību festivālam „Līvas ciems”. Tā būs iespēja Tev 18. un 19. maijā ar saviem priekšnesumiem priecēt festivāla „Līvas ciems” dalībniekus un apmeklētājus, palīdzēt radīt festivāla īpašo gaisotni un svētku sajūtu gan apkārtējiem, gan sev.

Uz tikšanos „Liepā.Jā!”

Ielu muzikanti savu dalību pasākumā var pieteikt līdz šā gada 3. maijam sūtot nepieciešamo informāciju uz e-pasta adresi: ainars.ronis@dome.liepaja.lv vai zvanot uz tālruņa numuru 20254202.

Pamatojoties uz ielu muzikantu piedāvātajām programmām, organizatori nosaka uzstāšanās vietas un laikus.

Informāciju sagatavojusi:
Anda Birkenberga
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja