Dzintara krasta ļaudis dejo, spēlē un rotaļājas Līvas ciema svētkos

21.05.2015

Jaunuma titlulattēls  Jaunuma titlulattēls  Spēļu sēta

Sestdien, 23. maijā, pulksten 10.00 ar svētku dalībnieku gājienu no Rožu laukuma līdz Liepājas Promenādei aizsāksies lielākais tradicionālā kultūras mantojuma notikums Liepājā – „Līvas ciema svētki 2015”. Šogad ikvienam būs iespēja baudīt bagātīgu kultūras programmu, kas apmeklētājus divas dienas priecēs ne tikai ar Līvas tirgu un vērienīgajiem Latvijas tautas mūzikas svētkiem, bet piedāvās arī latviešu tautas deju koncertus, rotaļas un spēles bērniem, kā arī dažādas atraktīvas izklaides ikvienam.

Krāšņa svētku rota būs teju 200 dažādu paaudžu tautas deju pratēju no Latvijas, Lietuvas un Norvēģijas. Sestdien no pulksten 16.00 Līvas ciema laukuma skatuve piederēs dejotājiem, kas aicinās skatītājus uz koncertprogrammu DZINTARA KRASTA ĻAUDIS. Priecāsimies redzēt Liepājā latviešu tautas deju kolektīvu „Ziemeļmeita” no Norvēģijas (vadītāji Linda un Gatis Ginteri), kā arī viesus no kaimiņvalsts – Paņevežas tautas deju kolektīvu „Grandinele” un „Linas” dalībniekus, kuri gan dejos, gan dziedās un muzicēs. Lietuviešu deju kolektīvus vada Zita Rimkuviene, mūzikas kapelu – Jonas Varnauskas, bet vokālo ansambli – Dalia Gaspariuniene. Tālu ceļu no Daugavpils veiks arī divi Aijas Daugeles vadītie deju kolektīvi „Līksme” – Tautas deju ansamblis un vidējās paaudzes deju kolektīvs, kuri priecēs ar latgaļu deju smeķi. Kuplā skaitā koncertā piedalīsies Liepājas un tuvējās apkaimes dejotāji – Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas deju ansamblis „Rucavietis” (Sandra Blumbaha), senioru deju kolektīvs „Sidrabvilnis” (vadītāja Ingrīda Lūka), Kristīnes Jaunbrūnas vadītie vidējās paaudzes deju kolektīvi „Vērgalīte” (Vērgale) un „Vaduguns” (Liepāja), kā arī Liepājas Profesionālās izglītības kompetences centra “Liepājas Valsts tehnikums” jauniešu deju kolektīvs “Odziņa” (vadītāja Inta Āboliņa). Dejotāji uzstāsies ne tikai dižkoncertā, bet arī dažādās svētku norises vietās visas dienas garumā, aicinām sekot līdzi informācijai svētku teritorijā.

Savukārt svētdien pulksten 13.00 Liepājas bērnu un jauniešu tautas deju kolektīvu koncertā DZINTARA KRASTA BĒRNI satiksies un Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra bērnu tautas deju kolektīvu „Krustiņi” (vadītāja Inta Āboliņa) jubilejā sveiks draugi – Liepājas 8. vidusskolas 3. klašu deju kolektīvs „Pumpuriņi” (vadītāja Vineta Egliena), Liepājas Ezerkrasta sākumskolas 4. klašu bērnu deju kolektīvs „Spārītes” un pirmsskolas bērnu deju kolektīvs „Kāpēcītis” (vadītāja Dzidra Raboviča), Liepājas Profesionālās izglītības kompetences centra “Liepājas Valsts tehnikums” jauniešu deju kolektīvs „Odziņa” un Liepājas bērnu un jaunatnes centra folkloras kopa „Ķocis” (vadītāja Solveiga Pētersone). Jubilāri, bērnu deju kolektīvs “Krustiņi”, ar šo koncertu noslēdz savu 20+1 jubilejas sezonu. Kā stāsta vadītāja Inta Āboliņa, kolektīvs savā pastāvēšanas laikā izdejojuši apmēram 100 dejas, piedaloties koncertos gan dažādās pilsētās Latvijā, gan Lietuvā, Igaunijā, Čehijā, Ungārijā un Zviedrijā.

Liela jautrība un aktīva darbošanās jaunākās paaudzes Līvas ciema apmeklētājiem būs Līvas ciema laukuma SPĒĻU SĒTĀ, kur SIA „Krāsu Karuselis”, sekojot meistara Aldoņa Baldiņa padomiem, aicinās iepazīt latviešu senās un iztēli rosinošās spēles – klimpiņu sišanu, cūku ganīšanu, koka vilciņu dīdīšanu, vēja propelleru laišanu pa vējam. Spēļu sēta būs atvērta katru dienu: sestdien no pulksten 11.00 – 16.00 un svētdien no 11.00 – 15.00. Īpašs notikums mazajiem skatītājiem gaidāms arī svētdien pulksten 12.00 Līvas ciema laukumā, kur notiks režisora Armanda Ekšteta izrāde „Sunītis un Kaķīte” – jautra komēdija bērniem un vecākiem, uz kuru aicina Rīgas radošā apvienība „Teātris un Es”. Izrāde veidota pēc Jozefa Čapeka stāstu motīviem un tā māca uzticēšanos, prasmi sadarboties un saprast, kas ir labi un kas ir slikti.

ATRAKTĪVAS IZKLAIDES būs pieejamas kā maziem, tā lieliem Līvas ciema svētku apmeklētājiem. Par atsevišķu samaksu varēs gan vizināties zirga pajūgā, gan izmēģināt roku šaušanā ar loku vai arī vizināties Kuršu vikingu liellaivā.

Sestdienas vakara programmā RADI UN RĀDI no pulksten 19.15 uz Līvas ciema laukuma skatuves kāps Liepājas aktīvie un radošie jaunieši – Liepājas POP/ROK skolas audzēkņi un jaunā ritma grupa „Transs-cen-den-tālē”, radoši muzicējot, kā arī biedrības „Radi Vidi Pats” aktīvisti, demonstrējot un piedāvājot izmēģināt nesen „Boltik Baik 2015” darbnīcās uzbūvētos ērmriteņus un iepazīstinot ar projektu „Citāda Virtuve tavam CV”. Biedrības piesaistītie Eiropas Brīvprātīgā Darba veicēji arī dalīsies savos iespaidos par Liepāju un brīvprātīgo darbu. Liepājas POP/ROK skolas audzēkņi un arī akordeonists Leonards Domicevičs ar muzikāliem priekšnesumiem turpinās klausītājus priecēt arī svētdienā muzikālās Līvas upes punktos svētku teritorijā.

Plašāka informācija un svētku kultūras programma atrodama ŠEIT, kā arī sociālajos tīklos.

Līvas ciema svētkus rīko Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru. Atbalsta Liepājas pilsētas dome un Liepājas Kultūras pārvalde, kā arī Latvijas Radio, SIA “Rietumu Radio”, SIA “AdGuru”, viesnīca “Fontaine Royal”, SIA “Liepājas tramvajs”, “IF P&C Insurance AS Latvijas filiāle”, SIA “Venden” un Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs.

Informāciju sagatavojusi:

Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja