Dziesmu un deju svētkos piedalīsies arī mazākumtautību kolektīvi no Liepājas

28.05.2013

Jaunuma titlulattēls 

Šīs vasaras XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkos piedalīsies vairāk kā 100 mazākumtautību kolektīvu, kā arī individuālie izpildītāji, viņu vidū arī 5 mazākumtautību kolektīvi no Liepājas.

Pirmo reizi šajā pavasarī notika mazākumtautību kolektīvu skate, kurā 111 mazākumtautību kolektīvi cīnījās par iespēju piedalīties XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku mazākumtautību pasākumā Rīgā.

Žūrija programmas saturā vērtēja kolektīva nacionālās identitātes, kā arī latviešu nacionālās kultūras atspoguļojumu, snieguma kvalitāti, stila atbilstību izvēlētajam repertuāram, skatuves kultūru un tērpus.

Konkurss ir noslēdzies un šīs vasaras Dziesmu un deju svētkos piedalīsies vairāk kā 100 mazākumtautību kolektīvu, kā arī vairāki individuālie izpildītāji – kopā ap 1800 dalībnieku. Viņu vidū arī Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra tautas dziesmu ansambļa „Voļņica” (vadītāja Tatjana Beļikova), Liepājas krievu kopienas folkloras kopas „Jarilo” (vadītāja Jekaterina Cema), krievu vokālā ansambļa „Ļubava” (vadītāja Ņina Gladenkova), baltkrievu kopienas „Mara” ansambļa „Pavlinka” (vadītāja Žanna Buiņicka) un Vācu kultūras centra vokālā ansambļa „Es war einmal” (vadītāja Emīlija Celmiņa) dalībnieki.

XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku koncertuzvedumā „Zem vienas debess” šā gada 1. jūlijā, Lielajā Ģildē pulksten 18.00 ar saviem priekšnesumiem apmeklētājus priecēs tautas dziesmu ansamblis „Voļņica” un krievu kopienas folkloras kopa „Jarilo”. Savukārt mazākumtautību dienā „Gaismas avots”, kas notiks 3. jūlijā Vērmanes dārzā, piedalīsies gan „Voļņica” un „Jarilo”, gan Liepājas krievu vokālais ansamblis „Ļubava”, baltkrievu kopienas „Mara” ansamblis „Pavlinka” un Vācu kultūras centra vokālais ansamblis „Es war einmal”.

Pamatojoties uz 2013. gada XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku „Latvijas mazākumtautību māksliniecisko kolektīvu un individuālo izpildītāju konkursa – 2013” skates rezultātiem, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra tautas dziesmu ansamblis „Voļņica”, iegūstot 47.6 punktus un saņemot Augstākās pakāpes diplomu, atrodas 3. vietā Latvijas kopvērtējumā, bet Liepājas krievu kopienas folkloras kopa „Jarilo”, iegūstot 47.4 punktus un saņemot Augstākās pakāpes diplomu – 5.vietā.

Skates rezultāti pieejami šeit:
http://www.lnkc.gov.lv/index.php?option=com_content&task=view&id=944&Itemid=1

Informāciju sagatavojusi:
Anda Birkenberga
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja