Četri Liepājas kori piedalīsies Dziesmu svētku „Koru karos”

23.05.2013

Jaunuma titlulattēls 

29. jūnijā Rīgā, Latvijas Universitātes Lielajā aulā un Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē notiks XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku koru konkurss – „Koru kari”, kurā izvirzīti un Liepāju pārstāvēs četri kori – Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktie kori „Laiks” un „INTIS”, sieviešu koris „Aija” un Liepājas Universitātes sieviešu koris „Atbalss”.

Latvijas Nacionālais kultūras centrs XXV Vispārēji latviešu Dziesmu un XV Deju svētku koru konkursu „Koru kari” rīko, lai noteiktu labākos korus Latvijā 2013. gadā, veicinātu latviešu kora mūzikas popularizēšanu un saglabātu Dziesmu svētku koru konkursu „Koru kari” kā formu, kas sekmē koru tiekšanos pēc izcilības Dziesmu un Deju svētku tradīcijas ilgtspējas kontekstā.

„Koru kari” dalībnieki ir tie kori, kuri izvirzīti saskaņā ar 2013. gada Svētku koru koprepertuāra pārbaudes un Svētku dalībnieku atlases skates rezultātiem un skates žūrijas lēmumu.

Liepāju „Koru kari” konkursā pārstāvēs četri kori – „Laiks”, „INTIS”, „Aija” un „Atbalss”. Jauktie kori „Laiks” (mākslinieciskā vadītāja un diriģente Ilze Balode, kormeistare Laura Bluķe) un „INTIS” (mākslinieciskā vadītāja un diriģente Ilze Valce, vokālā pedagoģe Mārīte Lazdāne) sacentīsies jaukto koru kategorijā, kurā savu augsto māksliniecisko līmeni apliecinās 24 kori, to vidū arī labi zināmie un sevi jau starptautiskā līmenī pierādījušie jauktie kori „Balsis”, „Kamēr…”, Swedbank koris, „Sōla”, „Maska”, „Rāte”, „Austrums” un citi. Bet Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra sieviešu koris „Aija” (mākslinieciskā vadītāja un diriģente Gunta Vite, kormeistare Antra Berga, vokālā pedagoģe Līga Jekševica) un Liepājas Universitātes sieviešu koris „Atbalss” (mākslinieciskā vadītāja un diriģente Ilze Valce, kormeistare Olga Blauzde) startēs sieviešu koru kategorijā, kurā par labākā 2013. gada sieviešu kora titulu sacentīsies 16 kori.

Atbilstoši konkursa nolikumam, jauktie kori konkursā izpildīs trīs dziesmas: obligāto dziesmu no Svētku Noslēguma koncerta koprepertuāra – „Augu nakti” (Valts Pūce, Aivars Neibarts), vienu Jāzepa Vītola kora dziesmu a cappella un vienu brīvas izvēles dziesmu a cappella izpildījumā. Arī sieviešu kori konkursā atskaņos trīs dziesmas –  obligāto dziesmu no Svētku noslēguma koncerta koprepertuāra – „Moseņ, zeileit viesti nesa” (Latgaliešu t.dz Ilonas Rupaines apdarē), vienu no izvēles dziesmām, kas ir latviešu komponistu oriģināldziesma un vienu brīvas izvēles dziesmu a capella izpildījumā. Nolikums paredz, ka izvēles dziesmu atskaņojumā koris drīkst izmantot sitaminstrumentus, bet tiem jābūt bez noteikta skaņu augstuma.

 „Koru kari” dalībnieku sniegumu izvērtēs Latvijas Nacionālā kultūras centra izveidota un apstiprināta žūrija septiņu cilvēku sastāvā, kura uzstāšanās laikā vērtēs koru tehnisko un māksliniecisko izpildījumu un kopējo māksliniecisko iespaidu.

Atbilstoši konkursa rezultātiem, žūrija pieņems lēmumu un piešķirs koriem diplomus par I, II un III vietu, pārējie kori saņems diplomus par piedalīšanos koru konkursā „Koru kari”.

Pamatojoties uz 2013. gada XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku koru koprepertuāra pārbaudes un svētku dalībnieku atlases skates rezultātiem, jauktais koris „Laiks”, skatē iegūstot 46.11 punktus, jaukto koru kategorijā atrodas 6. vietā, jauktais koris „INTIS”, iegūstot 45.00 punktus, ar vēl trīs koriem dala 12. vietu, bet sieviešu koris „Aija” un „Atbalss”, abi iegūstot pa 45.00, dala 7. vietu sieviešu koru kategorijā.

Informāciju sagatavojusi:
Anda Birkenberga
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja