Jauktais koris „Kursa” atzīmē 60 gadu jubileju

22.05.2013

Jaunuma titlulattēls

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris „Kursa” šogad atzīmē savas radošās darbības 60 gadu jubileju. Par godu šim notikumam, ikviens tiek laipni aicināts svētdien, 26. maijā, pulksten 14.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē uz kora jubilejas koncertu „Dziesma ar ko tu sācies”. Ieeja pasākumā bez maksas.

Pirms 60 gadiem, 1953. gada maijā tika dibināts Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris „Kursa”, kurš, mērķtiecīgi darbojoties un saglabājot sevī neizsmeļamu mīlestību pret dziesmu, kļuvis par vienu no Liepājas senākajiem koriem.

Jaukto kori „Kursa” jau daudzus gadus vada un ar lielu sirsnību par to rūpējas diriģente Ilze Āboliņa, taču pašos pirmsākumos koris savu darbību aizsāka diriģenta Ludviga Leita vadībā. Vēlāk par kora māksliniecisko vadītāju kļuva Jānis Dreimanis, kurš, beidzot savu darbību, pienākumus un atbildību par kori nodeva diriģentes Tāmāras Ornas rokās. Viņa kora māksliniecisko vadību uzņēmās vairāk kā 20 gadus. Par kora „Kursa” radošajiem sasniegumiem gādājušas arī mākslinieciskās vadītājas Mirdza Skābarde un Sigita Vēvere. Šobrīd kori „Kursa” par savu sauc aptuveni 30 dziedātāji, kuru vecuma amplitūda ir no 17 līdz pat 81 gadam. Taču visus viņus vieno dziedātprieks, draudzīgums un neizsīkstošs dzīvesprieks. Arī kolektīva saviesīgā dzīve ir ļoti aktīva – regulāri tiek svinētas kora dalībnieku dzimšanas dienas, organizēti Ziemassvētku pasākumi un citas korī iedibinātās tradīcijas.

Jauktā kora „Kursa” 60 gadu darbība bijusi dažādām radošām izpausmēm un sasniegumiem bagāta. Kā vienu no kora nozīmīgākajiem sasniegumiem, tā darbības laikā, var minēt dalību visos Vispārējos latviešu Dziesmu svētkos. Arī šovasar koris piedalīsies XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkos, tāpēc paralēli jubilejas koncertam, notiek arī aktīva gatavošanās ikviena dziedātāja un dejotāja gaidītākajam vasaras notikumam.

Bet šobrīd koris ar lielu atbildību un sirdsdegsmi gatavojas savas radošās darbības 60 gadu jubilejas koncertam „Dziesma ar ko tu sācies”, lai svētdien, 26. maijā, pulksten 14:00 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē kopā ar klausītājiem gūtu pozitīvas emocijas un radītu īpašu svētku atmosfēru.

Koncertā kopā ar gaviļniekiem savus muzikālos sveicienus sniegs arī Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra bērnu vokālās studijas „Pērlītes” dalībnieki un tā vadītāja Sondra Krauze, kura daudzus gadus bijusi arī kora „Kursa” kormeistare, kā arī Ilzes Āboliņas vadītais Liepājas 8. vidusskolas vokālais ansamblis „Dziesmiņa”. Vēl koncerta klausītājus sagaida kāds muzikāls pārsteigums, taču kas tas būs, lai šobrīd paliek noslēpums…

Koncertprogrammā skanēs jau tautā iemīļotie un labi zināmie Imanta Kalniņa, Raimonda Paula, Agra Engelmaņa un Zigmara Liepiņa skaņdarbi, kā arī dziesmas no šovasar gaidāmo Dziesmu svētku repertuāra.

Jauktais koris „Kursa” uz savu 60 gadu jubilejas koncertu mīļi aicina ikvienu interesentu, īpaši gaidīti ir visi bijušie kora dziedātāji!

Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Informācija par Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jaukto kori “Kursa” arī šeit,  Aizputes televīzijas sagatavotajā video sižetā.

Informāciju sagatavojusi:
Zane Šmite
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Sabiedrisko attiecību praktikante