Diriģentes Mirdzas Paipares jubilejas benefice „Pretī rudenim”

29.10.2013

Jaunuma titlulattēls 

Piektdien, 1. novembrī, pulksten 18:00 Liepājas universitātes Aktu zālē uz savu jubilejas koncertu „Pretī rudenim” aicina Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktā kora „Lauma” diriģente un Liepājas universitātes docente, studiju programmas „Mūzikas terapija” direktore Mirdza Paipare. Ieeja koncertā – bezmaksas.

Atzīmējot savu 60. jubileju, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktā kora „Lauma” diriģente un Liepājas universitātes docente, mūzikas maģistre un studiju programmas „Mūzikas terapija” direktore Mirdza Paipare aicina savus draugus, laikabiedrus, kolēģus, studentus un citus interesentus uz koncertu „Pretī rudenim”, kuru pati gaviļniece nodēvējusi par savu jubilejas benefici.

Koncerta norises vieta – Liepājas universitāte – nav izvēlēta nejauši, tā ir likumsakarīga, jo kopš 1985. gada šo ēku var dēvēt par Mirdzas Paipares otrajām mājām.

 „Koncertā „Pretī rudenim” skanēs dažādu autoru skaņdarbi no dažādiem laikmetiem: Antonio Vivaldi, Johana Sebastiana Baha, Jana Campanus – Votņanska, Riharda Dubras, Zigmara Liepiņa, Imanta Kalniņa, Raimonda Paula un citu autoru mūzika, kā arī klausītājiem būs iespēja dzirdēt divus pirmatskaņojumus – Mārtiņa Freimaņa dziesmu aranžējumi korim,” informēja Mirdza Paipare.

 1. novembra vakarā klausītājus ar muzikāliem priekšnesumiem priecēs Mirdzas Paipares 1986. gadā dibinātais un visus šos gadus vadītais, mīlētais un lolotais Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris „Lauma”, īpaši šim koncertam atkal apvienojusies savulaik popularitāti un atzinību guvusī Mirdzas Paipares pie kora „Lauma” 1995. gadā izveidotā vokālā grupa „Lauma”, kā arī diriģentes meitas – Līgas Zvaigznes un Māra Strunga pirms gada dibinātā vokālā grupa „Sonore” un draugi – Austras Pumpures vadītie „Austras bērni”, kuros aktīvi darbojas arī kora „Lauma” dalībnieks Uldis Ozols. Savukārt Zigmara Liepiņa Kvazimodo dziedājumu no operas „Parīzes Dievmātes katedrāle” izpildīs Mirdzas Paipares audzēknis solo dziedāšanā – Normunds Karpičs, bet solistu, kora un vokālo grupu skanējumu ar instrumentālu pavadījumu bagātinās koncertmeistare Ārija Helmūte.

Ieeja koncertā bez maksas.

Uzziņai:
Mirdza Paipare dzimusi 1953. gada 24. jūlijā.
– 1979. gadā viņa absolvēja Jāzepa Vītola Latvijas Valsts Konservatorijas (šobrīd – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija) profesora Edgara Račevska diriģēšanas klasi un 1989. gadā turpat ir ieguvusi maģistra grādu kordiriģēšanā.
– No 1985. gada strādā Liepājas Pedagoģijas Akadēmijā (šobrīd Liepājas universitāte).
– Mūzikas maģistre (Mg. Music), profesionālais maģistra grāds veselības aprūpē (Mg.sc.sal).
– Sertificēta mākslas terapeite mūzikas terapijā. Supervīzore.
– Liepājas Universitātes docente, studiju programmas „Mūzikas terapija” direktore.
– Rīgas Stradiņa universitātes viesdocente, profesionālās maģistru studiju programmas „Mākslas terapija” mūzikas terapijas specializācijas koordinatore.
– Biedrības Latvijas Rehabilitācijas profesionālo organizāciju apvienības valdes locekle.
– Biedrības Latvijas Mākslu terapijas asociāciju apvienība valdes locekle.
– Biedrības Latvijas Mūzikas terapijas asociācija valdes priekšsēdētāja.
– Nodibinājuma Mūzikas terapijas fonds (MTF) valdes priekšsēdētāja.
– Eiropas Mūzikas terapeitu konfederācijas (EMTC) ģenerālās asamblejas Latvijas pārstāve.
– Līdzautore grāmatai „Supervīzija un tās specifika mākslu terapijā”.

Informāciju sagatavojusi:
Anda Birkenberga
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja