Aicina uz Jāņa Jaunsudrabiņa komēdiju „Jo pliks, jo traks”

29.10.2013

 Jaunuma titlulattēls Jaunuma titlulattēls

Piektdien, 1. novembrī, pulksten 19:00 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē Jāņa Jaunsudrabiņa komēdiju „Jo pliks, jo traks” izspēlēs Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Jauniešu teātra studijas un tautas deju ansambļa „Rucavietis” dalībnieki. Izrādes režisors ir Juris Ločmelis, scenogrāfiju un kostīmus veidojusi Dace Lanka, Sandras Blumbahas un Kristapa Vahņenko horeogrāfija, Raimonda Paula mūziku aranžējis komponists Jānis Strazds. Biļetes cena 1 Ls (1,42 EUR).

Jāņa Jaunsudrabiņa joku pilno komēdiju par mīlas likstām un nedienām Latvijā iestudējuši gan amatierteātri, gan profesionālie teātri, savulaik tapis arī TV uzvedums.

Savu interpretāciju komēdijai „Jo pliks, jo traks” radījis arī Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Jauniešu teātra studijas režisors Juris Ločmelis. Viņa, Jauniešu teātra studijas aktieru un tautas deju ansambļa „Rucavietis” dejotāju veikumu interesentiem būs iespēja redzēt jau šo piektdien, 1. novembrī, pulksten 19:00 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē.

 „Vai esat kādreiz atbildējis uz iepazīšanās sludinājumu? Lugas galvenais varonis Jānis Lazdiņš ir, vai precīzāk – viņa māsa Anna to slepus izdarījusi viņa vietā. Lai nu kā, vientuļo jaunkundzi ir ieinteresējusi „Jāņa” rakstītā vēstule un viņa aicina stalto lauku jaunsaimnieku ierasties ciemos viņas smalkajos apartamentos Rīgā. Kā Jānim veiksies? Vai „lauku lācis” pratīs čāpot pa gludu grīdu? Vai jaunā līgava būs gana laba, lai Jānis spētu aizmirst savu mīlestību uz kaimiņu meiteni? Un ko laukos dara ar vistām, kad tās nelaikā sataisījušās perēt? Atbildes uz visiem šiem jautājumiem būs iespējams rast izrādē,” sola tās režisors Juris Ločmelis, piebilstot, ka, protams, stāsts ir par mīlestību.

Galvenajās lomās iejutīsies Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Jauniešu teātra studijas aktieri: Jānis Ločmelis – Jānis, Anna Elizabete Stūre – Jete, Katrīna Feldmane vai Sandra Vintere – Berta Bute.

Ieejas maksa izrādē 1.00 Ls. Biļetes var iegādāties Liepājas Latviešu biedrības nama, Liepājas Olimpiskā centra, t/c „Ostmala” un Liepājas teātra kasēs, „Biļešu paradīze” kasēs visā Latvijā un http://www.bilesuparadize.lv/events/perf/7040 , kā arī stundu pirms izrādes norises vietā.

Uzziņai:
Jauniešu teātra studijas aktieri un tautas deju ansambļa „Rucavietis” dejotāji pirmoreiz Jāņa Jaunsudrabiņa komēdiju  trīs cēlienos bez starpbrīža „Jo pliks, jo traks” Liepājā izspēlēja šā gada 23. jūnijā „Līgo svētki Liepājā” ietvaros uz koncertestrādes „Pūt, vējiņi!” skatuves.

Informāciju sagatavojusi:
Anda Birkenberga
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja