Aicinām uz Deju svētku koprepertuāra pārbaudes skati

28.03.2023

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs informē, ka sākušās XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku deju lieluzveduma “Mūžīgais dzinējs” un lielkoncerta “Balts” deju kolektīvu koprepertuāra pārbaudes skates, kas šo sestdien, 1. aprīlī, norisināsies arī Liepājā.

No pulksten 15:00 Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē savas prasmes un gatavību Svētkiem rādīs 24 Liepājas valstspilsētas un Dienvidkuzemes novada tautas deju kolektīvi. Dejotāju sniegumu vērtēs žūrijas eksperti: horeogrāfe, deju svētku virsvadītāja Zanda Mūrniece; horeogrāfs, deju svētku virsvadītājs un deju lieluzveduma “Mūžīgais dzinējs” mākslinieciskais vadītājs Jānis Ērglis; horeogrāfe, lielkoncerta “Balts” mākslinieciskā vadītāja Dace Adviljone; horeogrāfe, deju svētku virsvadītāja Dagmāra Bārbale; horeogrāfe, deju svētku virsvadītāja Gunta Skuja. Tehniskā sekretāre Līga Ribicka.

Latvijas Nacionālā kultūras centra latviešu skatuviskās dejas eksperte Maruta Alpa uzsver, ka skates ir viens no svarīgiem posmiem, kas nodrošina kopdejošanas tradīcijas pastāvēšanu un nemitīgu atjaunošanos: “Vadītāji un dejotāji paveikuši lielu darbu apgūstot 32 dejas lieluzvedumam “Mūžīgais dzinējs” un 18 dejas lielkoncertam “Balts”.  Vēl tikai nedaudz pieslīpēt, atkārtot, uzvilkt krāšņos tautas tērpus un doties uz skatuves, lai parādītu savu prasmi un lielo vēlmi būt Svētku sastāvdaļai.” Eksperte aicina skatītājus izmantot iespēju nākt uz skatēm un sajust tuvojošos svētku gaisotni jau tagad: “Ar aplausiem un smaidiem atbalstīsim mūsu staltos, skaistos, un apņēmīgos dejotājus viņu ceļā uz Dziesmu un deju svētku skatuvēm!”

Laipni aicināti! Ieeja skatē ir bez maksas.

Informācijai:

7. un 8. jūlijā Daugavas stadionā deju lieluzvedums “Mūžīgais dzinējs”.

Lieluzvedums iecerēts kā veltījums izziņas kārei un mūžīgās izaugsmes meklējumiem, dejās un stāstos atainojot dažādu laiku Latvijas apceļotāju pieredzēto, sajusto un secināto. Repertuārā iekļautas 32 dejas, no tām 13 godalgotas jaunrades dejas un 7 dejas no Latvijas skatuviskās dejas Zelta fonda.

3. jūlijā Arēnā “Rīga” Latviešu skatuviskās dejas lielkoncerts “Balts”

Lielkoncerts veidots ar jaunu mūziku, jaunām horeogrāfijām un jaunu māksliniecisko risinājumu, kurā saplūst skatuviskā deja un latviešu tēlotājmāksla. Dažādības pilns 18 horeogrāfu kopdarbs ar 18 jaunām dejām, kas atklāj septiņas latvietim svarīgas būtības – bērnība, daba, darbs, zeme, dzīvošana, tīrradnība un esība – latvieša daudzšķautņainība un tīrība reizē.