Aicinām uz Teātra dienas izrādēm

22.03.2023

27. martā teātra ļaudis svin Starptautisko teātra dienu, ko 1962. gadā iedibināja UNESCO Starptautiskā Teātra institūts. Svētku priekšvakarā Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs aicina uz divām izrādēm, kas šīs nedēļas nogalē būs skatāmas Liepājas Latviešu biedrības namā.

Sestdien, 25. martā, pulksten 15:00 Kamerzālē Liepājas Tautas teātra uzvedums “Kad koki runāja”. Izrādē aktieri izstāstīs un izspēlēs mazāk zināmas populārā latviešu pasaku meistara Kārļa Skalbes deviņas pasakas, aicinot skatītājus ieklausīties rakstnieka poētiskajā valodā un aizdomāties par īsti svarīgo pasaulē, dzīvē, attiecībās. Izrādes režisore ir Ināra Kalnarāja atklāj: “Tas ir uzvedums pieaugušajiem par dzīves vērtībām, bet jo īpaši – par mīlestību un iejūtību, par otra cilvēka sadzirdēšanu.”

Svētdien, 26. martā, pulksten 13:00 Lielajā zālē amatierteātra “Projekts” izrāde “Aiziet, jūriņā!”, kas Latvijas amatierteātru skatē ieguva titulu “Gada izrāde 2019”. Uzveduma pamatā ir kādreiz Ziemupē dzīvojušas sievietes Annas Eniņas dzīvesstāsts, kuru aprakstījusi liepājniece Jana Egle. Režisore Karīna Tatarinova uzvedumu raksturo kā stāstu par sabiedrības izstumtajiem, kas dzīvo līdzās pastāvošai kārtībai un pieņēmumiem par “pareizi/nepareizi”, līdzās saprastajam un nesaprotamajam, kas biedē un liek norobežoties, un līdzās tiem, kas skatās tam pāri caur cilvēcības prizmu un sniedz palīdzīgu roku. Skatītāju ievērībai – aktieri un skatītāji atrodas uz vienas skatuves, tāpēc biļešu skaits ir ļoti ierobežots – aicinām tās iegādāties savlaicīgi.

Biļetes var nopirkt SIA “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv. Cena 3 eiro. Laipni aicināti!