Bērnu teātris aicina uz iestudējumu bērniem „Kraukšķītis”

04.12.2013

Jaunuma titlulattēls

Svētdien, 8. decembrī, pulksten 15:00 Liepājas Leļļu teātrī uz sarīkojumu cikla „Ziemas noskaņā” iestudējumu bērniem „Kraukšķītis” mazos liepājniekus un Liepājas viesus aicina Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Bērnu teātra aktieri un režisore Vita Pētersone. Ieeja izrādē bez maksas.

Sirsnības, prieka un brīnumu pilnos svētkus – Ziemassvētkus visnepacietīgāk, protams, gaida bērni. Jau laikus viņi Ziemassvētku vecītim sūta vēstules ar ziņu, ko visvairāk vēlas saņemt šogad svētkos, apņemoties šajā pirmssvētku laikā uzvesties paklausīgi. Reizēm tas izdodas labāk, reizēm ne, bet neskatoties uz to, vēl tikai mirklis un teju ikkatru māju rotās svētku eglīte, gaiss smaržos pēc piparkūkām, un bērnu sirdis ielīksmos paša Ziemassvētku vecīša apciemojums.

Bet kamēr vēl gaidām šo neaizmirstamo tikšanos, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Bērnu teātra mazie aktieri un režisore Vita Pētersone aicina mazos liepājniekus un Liepājas viesus svētdien, 8. decembrī, pulksten 15:00 uz Liepājas Leļļu teātri, kur mazie aktieri izstāstīs un izrādīs Maijas Kudapas lugu „Kraukšķītis”, kas veidots pēc Margaritas Stārastes „Ziemas pasaku” motīviem.

„Tas ir stāsts par piparkūku vīriņu Kraukšķīti, kurš nepaklausa Sniegbaltītei gaidīt rātni Ziemassvētkus un, Sniegpārsliņu vilināts, nonāk mežā, kur satiek dažādus dzīvniekus un no katra, protams, kaut ko labu iemācās,” par uzvedumu stāsta tā režisore Vita Pētersone, piebilstot, ka uzvedumā skanēs arī visiem zināmas, tautā iemīļotas Ziemassvētku melodijas.

Galvenajā – Kraukšķīša lomā iejutīsies Anastasija Popova. Pārējās lomās: Laura Kubila (Sniegbaltīte), Anete Pupila (Lapsa), Marks Vaivars (Lācis), Laura Kuplā (Sniegpārsliņa), Alise Pelcere (Leduspuķe), Kristers Reinis (Krauklis), Kārlis Vēbers (Suns), Nora Lanka (Rūķis), Alise Kronberga (Rūķis) un Valts Dāmis (Rūķis).

Ieeja izrādē bez maksas.

Bet vēlāk, pulksten 16:00, Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra sarīkojumu cikla „Ziemas noskaņā” ietvaros notiks koncerts „Sapņi”, kurā svētku noskaņu klausītājiem uzburs un ziedot naudu labdarības projekta „Eņģeļi pār Latviju” īpašajā ziedojumu kastītē aicinās Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris „INTIS” (mākslinieciskā vadītāja Ilze Valce, kormeistare Mārīte Lazdāne), sieviešu koris „Aija” (mākslinieciskā vadītāja Gunta Vite, kormeistare Antra Berga), soliste Līga Jekševica, koncertmeistare Renāte Sviriņa, instrumentālā grupa (Līga un Raitis Eleri) un Liepājas teātra aktieri Anete Berķe un Pēteris Lapiņš.

Informāciju sagatavoja:
Anda Birkenberga
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja