Aicina uz koncertu „Ķekatā ļekatā Ziemassvētku vakarā”

26.11.2013

Jaunuma titlulattēls Jaunuma titlulattēls

Svētdien, 1. decembrī, pulksten 14:00 Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Bērnu un jauniešu vokālā studija „Pērlītes” kopā ar bērnu deju kolektīvu „Krustiņi”, uzsākot Ziemassvētku sarīkojumu ciklu „Ziemas noskaņā”, centīsies uzburt īsti latvisku Ziemassvētku noskaņu, aicinot lielus un mazus liepājniekus un Liepājas viesus uz savām mājām – Liepājas Latviešu biedrības namu, kur goda istabā – Lielajā zālē – „Pērlīšu” dalībnieki, tērpušies maskās, dziedās dažādas latviešu tautasdziesmas un latviešu komponistu dziesmas, bet „Krustiņu” dejotāji priecēs koncerta apmeklētājus ar lustīgām latviešu tautas dejām. Ieeja sarīkojumā bez maksas.

Tradicionāli šai pirmssvētku laikā Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs aicina uz Ziemassvētku ieskaņas sarīkojumu ciklu „Ziemas noskaņā”. Tajā, sākot ar 1. decembri, četras svētdienas pēc kārtas apmeklētājiem būs iespēja baudīt dažāda rakstura, formāta un satura sarīkojumus, kas rosinās gan svētku gaidīšanas sajūtas, gan kopā būšanas prieku.

Pirmais sarīkojumu cikla „Ziemas noskaņā” pasākums – koncerts „Ķekatā ļekatā Ziemassvētku vakarā” notiks jau šo svētdien, 1. decembrī.

Visplašāk pazīstamā senlatviešu Ziemas svētku tradīcija ir ķekatās iešana. Ķekatu laiks latviešu gadskārtā ir no Mārtiņiem līdz Meteņiem, bet visintensīvāk ķekatu izdarības notiek ap Ziemassvētku laiku. Ķekatnieki, ģērbušies dažādās maskās – lāča, čigāna, zirga, kazas, dzērves, arī nāves, velna, Laimas, raganas un citās, staigā no ciema uz ciemu, dziedot dziesmas, ejot rotaļās un lustīgi dejojot, tā nesot visur savu svētību un dzenot prom ļaunus garus.

Aizdzīt drūmas domas un atnest visiem svētību vēlas arī Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra bērnu un jauniešu vokālās studijas „Pērlītes” un bērnu deju kolektīva „Krustiņi” dalībnieki, kuri 1. decembrī aicina lielus un mazus liepājniekus tērpties maskās, ņemt līdzi zvaniņus un nākt uz Liepājas Latviešu biedrības namu (LLBN), kur jau no pulksten 11.00 būs iespēja radoši izpausties Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes „Kultūras pārvalde” sarūpētajās bezmaksas Ziemassvētku radošajās darbnīcās. Bet pulksten 14.00 visi mīļi aicināti pulcēties LLBN Lielajā zālē, kur studijas „Pērlītes” dziedātāji kopā ar deju kolektīva „Krustiņi” dejotājiem, tērpušies maskās, koncertā „Ķekatā ļekatā Ziemassvētku vakarā” apmeklētājus priecēs ar latviešu komponistu dziesmām, latviešu tautas dziesmām un jautrām latviešu tautas dejām, cenšoties uzburt īsti latviskus Ziemassvētkus. Savukārt pēc koncerta, ap pulksten 16.00, ikviens gaidīts Liepājas pilsētas sirdī – Rožu laukumā, kur, noslēdzoties Masku gājienam, sāksies Lielās Ziemassvētku egles iedegšanas pasākums. Līdz ar pasākuma beigu akordiem lielajā Ziemassvētku eglē iemirdzēsies skaistie rotājumi, kas liepājniekus un pilsētas viesus priecēs visu ziemu.

Uz tikšanos svētkos!

Uzziņai:
Sarīkojumu cikla „Ziemas noskaņā” koncertā „Ķekatā ļekatā Ziemassvētku vakarā” svētku noskaņu radīs Sondras Krauzes vadītās bērnu un jauniešu vokālās studijas „Pērlītes” jaunākās un vecākās grupas dalībnieki, koncertmeistare Dina Sleže, bērnu deju kolektīva „Krustiņi” pirmskolas, 1.-2. klašu un 4.-5. klašu grupas dejotāji, to vadītāja Inta Āboliņa un viņas „labā roka” Ija Bebrīte.

Bet nākamsvētdien, 8. decembrī, pulksten 15.00 sarīkojumu cikla „Ziemas noskaņā” ietvaros mazos liepājniekus un Liepājas viesus gaidīsim Liepājas Leļļu teātrī, kur Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Bērnu teātra aktieri režisores Vitas Pētersones vadībā izstāstīs un izrādīs Maijas Kudapas lugu „Kraukšķītis”, kas veidots pēc Margaritas Stārastes „Ziemas pasaku” motīviem. Savukārt pulksten 16.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē svētku noskaņu koncertā „Sapņi” radīs Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris „INTIS” (diriģente Ilze Valce, kormeistare Mārīte Lazdāne), sieviešu koris „Aija” (diriģente Gunta Vite, kormeistare Antra Berga) un Liepājas teātra aktieri – Anete Berķe un Pēteris Lapiņš.

Informāciju sagatavojusi:
Anda Birkenberga
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja