Aicina uz labdarības koncertu „Sapņi”

05.12.2013

Jaunuma titlulattēls Jaunuma titlulattēls

Svētdien, 8. decembrī, pulksten 16:00 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra sarīkojumu cikla „Ziemas noskaņā” ietvaros notiks koncerts „Sapņi”, kurā svētku noskaņu klausītājiem uzburs Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra sieviešu koris „Aija” un jauktais koris „INTIS”. Pirms un pēc koncerta ikkatram būs iespēja arī iesaistīties un atbalstīt labdarības kustību „Eņģeļi pār Latviju”, ziedojot naudu Liepājas pilsētas un tuvākā reģiona bērnu ārstēšanai. Ieeja koncertā bez maksas.

Straujiem soļiem tuvojas Ziemassvētki – gaismas, labestības un mīlestības svētki, tāpēc Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra sieviešu koris „Aija” (mākslinieciskā vadītāja Gunta Vite, kormeistare Antra Berga) kopā ar jaukto kori „INTIS” (mākslinieciskā vadītāja Ilze Valce, kormeistare Mārīte Lazdāne) ir sarūpējuši īpašu dāvanu – koncertprogrammu ar nosaukumu „Sapņi”. Divdaļīgais koncerts (bez starpbrīža) iecerēts gan kā sveiciens liepājniekiem un Liepājas viesiem gaidāmajos svētkos, gan kā labdarības koncerts, kura laikā ikkatrs, kurš to vēlēsies, varēs ziedot naudu smagi slimo bērnu ārstēšanai labdarības kustības „Eņģeļi pār Latviju” ietvaros.

Koncerta pirmajā daļā klausītājus priecēs sieviešu koris „Aija” un soliste Līga Jekševica, izpildot dažādu komponistu dažāda rakstura dziesmas. Sākot ar Emiļa Melngaiļa „Pasaciņa” un Emīla Dārziņa „Šūpļa dziesma” līdz pat Emijas Kohleres „Tūkstots sveces” un klasiķa Haidna „Ave Marija”. Kora skanējumu kuplinās koncertmeistares Renātes Sviriņas muzikālie pavadījumi.

Savukārt otrajā daļā jauniešu koris „INTIS” kopā ar pavadošo grupu (Līga un Raitis Eleri) un vadītājiem – Liepājas teātra aktieriem Aneti Berķi un Pēteri Lapiņu sniegs neaizmirstamu priekšnesumu, izpildot Ērika Ēšenvalda „Mazais gaismas bērns”, „Sapņi”, „Tāls ceļš”, Valta Pūces skaņdarbus „Ziemas ceļi”, „Ziemas pasta balodis”, „Sirds zin” un citu komponistu dziesmas. Līgas Eleres un Raita Elera instrumentālajās starpspēlēs būs dzirdamas arī vijoles smalkās skaņas.

Ikviens interesents tiek mīļi aicināts svētdien, 8. decembrī, Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē pulksten 16:00 pasapņot un baudīt skaistu, muzikālu piedzīvojumu, kā arī ziedot naudu labdarības projekta „Eņģeļi pār Latviju” īpašajā ziedojumu kastītē, lai palīdzētu sava reģiona smagi slimajiem bērniem.

Labdarības projekta „Eņģeļi pār Latviju” patronese Katrīna Pasternaka un fonda „Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta aicina: „Kad tuvojas gada nogale un cilvēki tiecas pēc patiesām vērtībām, ir laiks paskatīties uz pasauli ne tikai ar atvērtām acīm, bet arī ar atvērtu sirdi. Šajā laikā uz Latvijas pilsētām un ciemiem dosies Eņģeļu ekspresis, aicinot visus atbalstīt labdarības kustību „Eņģeļi pār Latviju”. Kā zināms, arī ar mazumiņu bieži var paveikt lielas lietas, tāpēc iedzīvotājus īpaši aicinām atnest mājās uzkrātās monētas, lai ziedotu sava reģiona smagi slimo bērnu ārstēšanai. Pat tad, ja mēs personiski nepazīstam šos bērnus, mēs noteikti zinām kādu, kas pazīst viņu vecākus, māsas, brāļus, vecmāmiņas… Viņi ir mūsējie, un mums ir iespēja viņiem palīdzēt. Darīsim to!”

Ieeja koncertā bez maksas.

Savukārt nākamsvētdien, 15. decembrī, pulksten 16:00 ikviens tiek mīļi  aicināts uz Liepājas Sv. Pāvila baznīcu (Kuršu ielā 19), kur notiks Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Ziemassvētku sarīkojumu cikla “Ziemas noskaņā” koncerts „…šai ceļā es pienācu Brīnumam tuvu”.  Tajā sirsnīgu, vieglu un gaišu Ziemassvētku noskaņu radīs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmijas jauktais koris un tā mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais, kā arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmijas kordiriģēšanas katedras pasniedzēji un studenti, viņu vidū arī Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktā kora „Laiks” mākslinieciskā vadītāja Ilze Balode.

Uzziņai:
Šogad „Eņģeļi pār Latviju” nolaidīsies jau sesto gadu. Latvijas Neatkarīgās televīzija (LNT), fonds „Ziedot.lv”, A/S „Swedbank” un SIA „Rimi Latvia” no sirds pateicas ikvienam labestīgam cilvēkam, kas šo piecu gadu laikā ir snieguši palīdzīgu roku, saziedojot 1 952 584 latu, ar kuriem tikusi nodrošināta palīdzība 650 bērniem, kuru ārstēšana nav tikusi iekļauta valsts apmaksātajos medicīnas pakalpojumos. Arī Liepājas tuvējo novadu ģimenēm palīdzēts, piemēram, apmaksāt ārstniecības kursus ārvalstu klīnikās, delfīnterapiju, reciprokālā ortožu kompleksa izgatavošanu, iegādāties insulīna sūkni un ortozes saviem bērniņiem.

Labdarības kustības „Eņģeļi pār Latviju”  Eņģeļu ekspresis Liepājā ieradīsies svētdien, 8. decembrī, no pulksten 16:00 līdz 18:00 pie tirdzniecības centra „Ostmala”. Uz labiem darbiem aicinās LNT ētera personības, bet par cienastu rūpēsies „Rimi”.

Pasākumā pie t/c „Ostmala” savu dalību apstiprinājusi arī Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra bērnu un jauniešu vokālā studija „Pērlītes” (vadītāja Sondra Krauze), bet Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris „INTIS” (mākslinieciskā vadītāja Ilze Valce), sieviešu koris „Aija” (mākslinieciskā vadītāja Gunta Vite), soliste Līga Jekševica, koncertmeistare Renāte Sviriņa, instrumentālā grupa un Liepājas teātra aktieri Anete Berķe un Pēteris Lapiņš liepājniekus un Liepājas viesus aicina uz labdarības koncertu „Sapņi” Liepājas Latviešu biedrības namā Lielajā zālē.

Informāciju sagatavojušas:
Anete Strazda un Anda Birkenberga
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītājas