Bērnu teātrī pirmizrāde

31.03.2022

Piektdien, 1. aprīlī, pulksten 12:00 Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē notiks Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Bērnu teātra ilgi gaidītā pirmizrāde “Raganas trīs noslēpumi”, kas Vitas Pētersones režijā tapusi pēc Hermaņa Paukša lugas motīviem.

 “Beidzot pirmizrāde!” priecājas režisore Vita Pētersone, kura ar saviem audzēkņiem darbu pie izrādes tapšanas uzsāka vēl pirms pandēmijas un aktīvi turpināja strādāt visu ierobežojumu laiku, cik to atļāva epidemioloģiskās drošības noteikumi. Nodarbības notika gan individuāli, gan attālināti, gan brīvā dabā. “Kamēr ierobežojumi bija pilnā spēkā, mums vajadzēja mēģināt kā nekad,” pieredzē dalās Mēnestiņa lomas atveidotājs Mārtiņš Krampis, ”bija liels atvieglojums un prieks, kad beidzās ierobežojumi, varējām pilnvērtīgi sanākt kopā un pārrunāt lomas. Bijām tik ļoti noilgojušies un gribējām spēlēt, ka aizmirsās mobilie telefoni un citas lietas, kas agrāk novērsa uzmanību mēģinājumos. Tagad mēs novērtējam kopā būšanu teātrī un strādājam ar pilnu atdevi.”

“Raganas trīs noslēpumi” ir stāsts par to, ka dzīvē ir gan priecīgi, gan bēdīgi notikumi un, lai visam izietu cauri, jābūt optimismam. “Katram cilvēkam dzīvē ir brīži, kad notiek negaidīti smagi notikumi. Ko darīt? Raudāt un nīkuļot? Nē, nē! Vajag rast sevī optimismu un pa kādu šķirbiņu censties izlīst no tā brīža grūtuma nomāktības un pesimisma,” pārdomās dalās režisore un piebilst, ka šo lugu iestudē jau trešo reizi (iepriekš 1986., 2003.). “Ņemot vērā šodienas dzīves apstākļus un notikumus, tagad tā ir pavisam cita izrāde, salīdzinot ar iepriekšējām. Tā ir nākotni vēstījoša – palīdzēt labajam uzveikt ļauno. Tā aicina dzīvot ar optimismu dvēselē un paceltu galvu, lai kas arī nebūtu mums apkārt.”

Savā 53. darba sezonā Bērnu teātris par savu devīzi izvēlējies lugas galveno varoņu, runča Filimūra un Mēnestiņa vēstījumu: “Nenolaidiet astes! Nekad un ne brīdi!” Šo teātris vēl arī saviem skatītājiem, sakot lielu paldies par uzticību un labo apmeklējumu. Tam apliecinājums arī tas, ka uz 1.aprīļa pirmizrādi biļetes jau izpārdotas un vēl tikai dažas biļetes pieejamas uz izrādi 22.aprīlī.

Biļetes var iegādāties SIA “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadīze.lv. Cena 3 eiro.