Jauniešu teātra studija aicina uz Šekspīru

04.04.2022

Ceturtdien, 7. aprīlī, pulksten 18:00 Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē pirmizrādi piedzīvos Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Jauniešu teātra studijas uzvedums Viljama Šekspīra “Sapnis vasaras naktī”.

Komēdija “Sapnis vasaras naktī” ir viena no visbiežāk iestudētajām V.Šekspīra lugām, tā piedzīvojusi arī vairākas ekranizācijas. Lugas pamatā ir stāsts par mīlestību, ko apvij intrigas un dažādas attiecību peripetijas, paralēli iesaistoties trīs grupām – mīlētāji, mistiskā pasaule (elfi, laumas) un aktieri. Galvenie notikumi izrādē risinās ap Atēnu valdnieka Tēseja un amazoņu valdnieces Hipolitas kāzām.

Liepājas Jauniešu teātra studijas vadītājs, režisors Juris Ločmelis atklāj, ka uzvedums tapis ilgi un sarežģīti, jo divi pandēmijas gadi studijai nozīmēja ne tikai attālinātus mēģinājumus, bet arī aktieru sastāva maiņu: “Vidusskolēni pabeidza mācības un devās studēt ārpus Liepājas, vietā nāca jauni dalībnieki. Tiklīdz atcēla ierobežojumus, sākām intensīvus mēģinājumus klātienē un esam priecīgi, ka izrāde beidzot ieraudzīs dienasgaismu.” J.Ločmelis, kurš strādā ne tikai kā režisors teātra studijā, bet arī kā pedagogs skolā, uzsver, ka gan aktieri, gan izrādes mērķauditorija ir vidusskolas vecuma jaunieši: ”Iespējams, ka tieši ar šo iestudējumu, kas atzīts par vienu no labākajām Šekspīra komēdijām, jaunieši var sākt iepazīties ar renesanses laika dramaturģiju, ko caurvij mīlestības tēma.”

Izrādes scenogrāfiju veidoja Juris Ločmelis kopā ar Daci Lanku un Reini Kuncīti, kostīmus radīja Dace Lanka. Iestudējumā skanēs jaunās komponistes Lauras Dubinas orģinālmūzika.

Lomās: Matīss Vite, Anna Lendele, Fandango Fonteins Kalita, Marta Zomerovska, Elizabete Sitņikova, Emīls Butorins, Edgars Mariuss Bents, Jasmīna Saule, Beāte Ija Bērziņa, Aivis Strods, Diāna Šaicāne, Rebeka Zvirbule.

Biļetes var iegādāties SIA “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadīze.lv. Cena 3 eiro.