Aprīlī gaidāma plaša kultūras programma

30.03.2022

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs aicina uz kultūras pasākumiem aprīlī. Aprīlis nāk ar bagātīgu pasākumu klāstu – afišā gan teātra izrādes dažāda vecuma auditorijai, gan jubilejas koncerti, fotoizstāde un, pēc divu gadu pārtraukuma, notiks arī kopīgs Lieldienu sarīkojums Jūrmalas parkā, Liepājā.

1.aprīlī pulksten 12:00 Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē Bērnu teātra pirmizrāde “Raganas trīs noslēpumi”, kas tapusi pēc Hermaņa Paukša lugas motīviem Vitas Pētersones režijā. Stāsts ir par to, ka dzīvē ir gan priecīgi, gan bēdīgi notikumi un, lai visam izietu cauri, jābūt optimismam. Izrādes devīze: ”Jebkādos apstākļos nenolaist asti.” Biļetes cena 2 eiro.

1.aprīlī pulksten 19:00 koncertzāles “Lielais Dzintars” Lielajā zālē jauktā kora “Laiks” svētku koncerts “Es un Laiks un es”. Koris “Laiks” kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri, Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas zēnu kori, Saldus novada jaukto kori “Saldava”, solistiem Renāru Kauperu, Tabitu Balodi, Inesi Romancāni un citiem draugiem, kolēģiem, laika biedriem svinēs laiku mūzikā. Biļetes cena 5 eiro.

7.aprīlī pulksten 18:00 Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē Jauniešu teātra studijas pirmizrāde Viljams Šekspīrs “Sapnis vasaras naktī”.  Viena no visbiežāk iestudētajām lugām par mīlestību un dažādām tās izpausmēm. Režisors: Juris Ločmelis, mērķauditorija: vidusskolas vecuma jaunieši. Biļetes cena 3 eiro.

17.aprīlī laikā no pulksten 12:00 līdz 15:00 Jūrmalas parkā norisināsies Lieldienu sarīkojums “Liels diena”. Lielus un mazus svinētājus gaidīs Lieldienu zaķis, jautra izrāde bērniem par sunīti un kaķīti, spēles, rotājumu gatavošanas meistardarbnīcas, olu krāsošana, vizināšanās ar zirgu un poniju, būs aplūkojami arī dažādi pūkaini dzīvnieciņi. Ieeja pasākumā brīva.

22.aprīlī pulksten 12:00 Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē Bērnu teātra izrāde “Raganas trīs noslēpumi”, kas tapusi pēc Hermaņa Paukša lugas motīviem Vitas Pētersones režijā. Stāsts ir par to, ka dzīvē ir gan priecīgi, gan bēdīgi piedzīvojumi un, lai visam izietu cauri ir jābūt optimismam. Izrādes devīze: ”Jebkādos apstākļos nenolaist asti.” Biļetes cena 2 eiro.

24.aprīlī pulksten 16:00 koncertzāles “Lielais Dzintars” Lielajā zālē Liepājas un Dienvidkurzemes jaukto koru koncerts “Dzintara dziesma”. Koncerts veltīts jauktā kora “Līva” (diriģents Jēkabs Ozoliņš) 85 gadu jubilejai. Programmā: A.Engelmaņa, I.Kalniņa, R.Paula, J.Lūsēna, Z.Liepiņa, M.Brauna, Ē.Ešenvalda, A.Kontauta, J.Jančevska, R.Tigula, J.Cimzes, A.Jurjāna, J.Vītola, A.Kalniņa, E.Melngaiļa, H.Pavasara skaņdarbi.. Biļetes cena 5 eiro.

30.aprīlī pulksten 17:00 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē Tautas teātra pirmizrāde “Kad koki runāja”. Izrāde tapusi pēc Kārļa Skalbes pasaku motīviem par godu rakstnieka un dzejnieka 140. jubilejai. Stāsts ir par dzīves vērtībām – mīlestību un iejūtību, par otra cilvēka sadzirdēšanu. Režisore Ināra Kalnarāja izrādi iecerējusi kā spēli ar audiovizuāliem efektiem, kas top sadarbībā ar jauno mediju mākslinieku Māri Deju, kurš gatavo audiovizuālas projekcijas un skaņu efektus. Biļetes cena 3 eiro.

Visu aprīli bibliotēkā “Libris” apskatāma Tautas fotostudijas “Fotast” izstāde “Ceļojums”. Izstādē eksponēti Ivetas Herbstas, Agra Klestrova un Līgas Ansones lielformāta darbi, kas tapuši apceļojot dažādas valstis. Fotoaparāts ir ceļabiedrs, kas tverot mirkļus, caur attēliem atklāj ne tikai skatus, līnijas un ritmus, bet arī pašu autoru personības un dažādos raksturus. Ieeja brīva.

Biļetes uz maksas pasākumiem var iegādāties SIA “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadīze.lv. Vairāk informācijas par pasākumiem un kolektīviem var atrast Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra mājaslapā www.liepajaskc.lv un centra lapā facebook.com.