Jauktais koris “Laiks” aicina svinēt laiku mūzikā

25.03.2022

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris “Laiks”, tā diriģente un mākslinieciskā vadītāja Ilze Balode aicina uz svētku koncertu 1. aprīlī, pulksten 19:00, Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”.

Koncerts, kura vadmotīvs ir “Es un LAIKS un es”, būs ne tikai kora aizvadītās, bet pandēmijas dēļ atliktās un nenosvinētās 15 gadu jubilejas atzīmēšana, bet arī ilgi gaidītas satikšanās un mūzikas svētki – gan katram dziedātājam atsevišķi, gan visam korim kā kolektīvam. Šie svētki jo īpaši ir arī kora dibinātājai, vadītājai un diriģentei Ilzei Balodei, kura šogad atzīmē savas dzīves 50 gadu jubileju.

“Kora moto vienmēr ir bijis “mūsu laiks ir arī kormūzikas laiks”, un pēdējo gadu notikumi pasaulē vēl uzmanīgāk likuši apdomāt to, ko katrs iesākam ar to laiku, kas mums iedots,” pārdomās dalās Ilze Balode, “kā mēs aizpildām savas dzīves, cik daudz laika veltām viens otram. Un, protams, laiciešu dzīvēs koris un mūzika ir liela, svarīga un neatņemama daļa, kurai gan daudz atdodam, gan caur to daudz ko arī saņemam. “Es un LAIKS un es” ir vadmotīvs, kurā sevi sajust varēs gan dziedātāji uz skatuves, gan bijušie kora “Laiks” dalībnieki klausītāju rindās.”

Veidojot koncerta programmu, jauktā kora “Laiks” diriģente Ilze Balode kopā ar dziedātājiem neplānoja klasiskā izpratnē retrospektīvu programmu – koncertā skanēs gan tādi skaņdarbi, kuri jau iepriekš bijuši kora repertuārā un ir dziedātāju un klausītāju iemīļoti, gan arī jaunapgūtas dziesmas no dažādu korim tuvu komponistu daiļrades. Kormeistars Krišs Pozemkovskis atklāja, ka tā pamatā būs latviešu komponistu mūzika – klausītāji dzirdēs Ērika Ešenvalda, Raimonda Tigula, Raimonda Paula, Jāņa Strazda un citu komponistu mūziku. Jaunas aranžijas jubilejas koncertam veidojis arī Jēkabs Ozoliņš.

Koncerta otrajā daļā laiciešiem pievienosies kora draugi – Liepājas Simfoniskais orķestris un Ilzes Balodes vadītie kolektīvi, ar kuriem “Laiks” draudzējas un sadarbojas jau gadiem – Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas zēnu koris, Saldus novada jauktais koris “Saldava”, kā arī solisti – Ilzes Balodes meita, LMMDV džeza nodaļas absolvente Tabita Balode, kora ilggadējā vokālā pedagoģe, dziedātāja Inese Romancāne, kora kādreizējie kormeistari Laura Bluķe un Renārs Juzups, un kora “Laiks” īpašais draugs – dziedātājs un komponists Renārs Kaupers. “Visi koncerta viesi kādā kora vēstures brīdī bijuši un turpina būt svarīgi, ar visiem kopā veidotas dažādas koncertprogrammas un īstenoti radoši projekti, tāpēc mūsu svētki bez šiem mūziķiem ir grūti iedomājami”, saka Ilze Balode.

Svētku koncerta radošajā komandā darbojas arī Maija Kalniņa, kura kopā ar Ilzi Balodi veidojusi koncerta stāstu un scenāriju. Maija atklāj, ka īpašs būs skatuves vizuālais noformējums: “Papildinot koncerta ideju, ka viss ir viens, un viens ir visi, un katrai balsij ir nozīme, jo tikai visi kopā veidojam šo īpašo un neatkārtojamo laiku “Laikā” – koncerta klausītājiem būs iespēja ne tikai baudīt un dzirdēt klātienē kora kopskaņu, bet pirmo reizi to arī redzēt – unikālu laikā un telpā, tieši šajā mirklī.” Īpašu koncerta vizuālo noformējumu, izmantojot skaņas un multimediju tehnoloģijas, veido multimediju mākslinieks Mārtiņš Dāboliņš un skaņu māksliniece Krista Dintere.

“Mēs ļoti, ļoti gaidām šos atkalsatikšanās svētkus un aicinām jūs būt kopā ar mums šajā īpašajā laikā svinot “Laiku””, aicina koris “Laiks” un Ilze Balode.

Biļetes var iegādāties SIA “Biļešu paradīze” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv. Cena 5 eiro.