Bērnu teātra uzvedums Ārijas Pūres grāmatas “Sunīte Čita” atvēršanas svētkos

23.09.2015

Jaunuma titlulattēls

Ārijas Pūres grāmatas bērniem “Sunīte Čita” atvēršanas svētkos piektdien, 25. septembrī, pulksten 15.00 ikviens interesents aicināts uz Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Bērnu teātra uzvedumu Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē. Ieeja bez maksas. 

Latvijas Rakstnieku savienības biedrs un grāmatas redaktors Modris Zihmanis par Ārijas Pūres garstāstu vēsta: „Rakstnieces stāsts ir saistošs gan bērniem, gan pieaugušajiem un vilinošs mazuļiem, kuriem nav rotaļbiedru. Kaut ar mājdzīvniekiem trūkst saziņas valodas, toties tie ir apveltīti ar nosacītu saprātu, kas ļauj uztvert cilvēka rīcības motīvus un attieksmi, kā arī vēlmes. Reizēm uzslava un glāsts izsaka vairāk, nekā cienasts. Jo suns ir pirmais un vissenākais cilvēka draugs un palīgs, lai neteiktu – domubiedrs”.

Rakstnieces mazmeitai Patrīcijai veltīto stāstu dzejā režisores Vitas Pētersones uzvedumā atveidos Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Bērnu teātris. Bērnu izpildījumā skanēs arī Mirdzas Graudužas un Andra Kristona dziesmas ar Ārijas Pūres vārdiem.

Šī ir rakstnieces septītā grāmata. Iepriekš izdotas jau vairākas Ārijas Pūres dzejas un stāstu grāmatas bērniem: „Septembrī” (1999.gadā), „Ir apstājies laiks” (2002. gadā), „Luises cukurzābaciņi” (2004. gadā) un „Pogas pret pogcaurumiem” (2007. gadā), “Mēmeļzeme” (2012. gadā) un „Debesu ielokā” (2013.gadā).

Informāciju sagatavojušas:

Augstskolas “RISEBA” sabiedrisko attiecību un reklāmas menedžmenta 4. kursa studente,
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra praktikante
Jana Fromane

un

Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja