Bērnu teātra PIRMIZRĀDE: Pulksten astoņos pie Noas šķirsta

17.02.2015

Jaunuma titlulattēls

Piektdien, 20. februārī, pulksten 12.00 jubilejas izrāžu ciklā “Liepājas Bērnu teātrim 45” notiek pirmizrāde Ulriha Hūba un Jerga Mīles darba iestudējumam “Pulksten astoņos pie Noas šķirsta”, ielūdz Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs un Bērnu teātra režisore Vita Pētersone. Izrāde notiek Liepājas Leļļu teātrī.

Jubilejas izrāžu ciklu “Liepājas Bērnu teātrim 45” aizsāka muzikāli dzejisks uzvedums “Kraukšķītis” šī gada 7. janvārī. Pēc skatītāju pieprasījuma tika rīkotas arī papildizrādes, tādēļ Margaritas Stārastes pasaku tēls Kraukšķītis atgriezās uz skatuves ne reizi vien. Arī šo piektdien gaidāmajā pirmizrādē “Pulksten astoņos pie Noas šķirsta” visas vietas jau rezervētas gada sākumā, tādēļ 25. februārī pulksten 16.00 Liepājas Leļļu teātrī tiek rīkota otrā pirmizrāde par simbolisku ieejas maksu: 1 EUR. Režisore priecājas un pateicas par atsaucību, atgādinot, ka Bērnu teātris labprāt sadarbojas un viesojas arī izglītības iestādēs.

Vācu autoru Ulriha Hūba un Jerga Mīles darba iestudējums “Pulksten astoņos pie Noas šķirsta” vēsta par trīs pingvīniem tālā ziemeļu zemē, par viņu saticību un ikdienišķiem strīdiem, par mīlestību pret dabu un Dievu kā radītāju visam. Trīs draugiem patīk diskutēt un reizēm arī neganti ķildojoties. Pēc kāda strīda mazākais pingvīns paziņo, ka dodas prom, lai dzīvotu viens pats. Taču, kad divus lielākos pingvīnus balodis uzaicina uz Noas šķirstu, pastāstot, ka Dievs pasaulei par nesaticību nolēmis uzsūtīt grēku plūdus, viņi saprot, ka draugs jāglābj… Pat nonākuši sarežģītā situācijā mazie pingvīni spēj saglabāt ticību labajam un izglābties, pateicoties tam, ka atceras paklausību Radītājam.

Režisore Vita Pētersone stāsta: „Darbs pie izrādes rit ļoti nopietni un saspringti, jo trīs gadu laikā šī ir visnopietnākā izrāde. Tā ir par kļūdīšanos, piedošanu, par Dieva atzīšanu, par Dieva noliegšanu, un tas viss izrādes laikā iziet caur šiem aktieriem, tādēļ ir daudzi psiholoģiski momenti, kas ir jāiestrādā. Te ir runa par dzīvošanu notikumos, te nevar atrunāt tekstu. Protams, arī šajā izrādē ir gana daudz smaidu izraisošu mirkļu un komisku elementu, tomēr tie mijas ar nopietnu saturu. Galvenais vēstījums, ko šī izrāde mums arī skaidri pasaka, – Dievs ir pasaulē.”

Izrādē piedalās pieci jauni un talantīgi aktieri. Trīs draugu pingvīnu lomās iejutīsies Kārlis Vēbers, Valts Dāmis un Sanija Landa, baloža lomā – Laura Kubila, bet atbildīgajā Noas lomā – Markuss Kļava.

Ulriha Hūba un Jerga Mīles grāmata “Pulksten astoņos pie Noas šķirsta” Vācijā izdota vairāk kā 200000 eksemplāros un tulkota vairāk nekā 15 valodās un saņēmusi vairākus prestižus apbalvojumus. Tā ir asprātīga un pārdomas rosinoša grāmata, kurā rodamas atbildes uz dažādiem jautājumiem saprotamā veidā un ar zināmu humora pieskaņu.

Jaunuma titlulattēlsJubilejas izrāžu cikla “Liepājas Bērnu teātrim 45” turpinājumā aicinām apmeklēt izrādi “Pifs” 27. martā plkst. 17.00 un izrādi “Brūno lāču pasaka” 8. maijā plkst. 12.00 Liepājas Leļļu teātrī. Noslēdzot izrāžu ciklu, 15. maijā plkst. 12.00 Bērnu teātris ielūdz uz literāru uzvedumu “Atceroties Jāzepu Osmani” bibliotēkā “Varavīksne”.

Pirmizrādē “Pulksten astoņos pie Noas šķirsta” ieeja bez maksas. Visas vietas jau rezervētas. Aicinām apmeklēt šo izrādi 25. februārī pulksten 16.00 Liepājas Leļļu teātrī par simbolisku ieejas maksu: 1 EUR.

Uzziņai:

Liepājas Bērnu teātris un tā mazie un atraktīvie dalībnieki skatītājus priecē ne vien pilsētas pasākumos Liepājā, bet labprāt dodas arī izbraukumos, kā arī ar panākumiem piedalās dažādos skatuves runas konkursos un skatēs. Laikam ritot, kopš kolektīva darbības sākuma 1969. gadā, Bērnu teātra ilggadējā režisore Vita Pētersone veidojusi gan apjomīgas izrādes, gan arī dažādu latviešu dzejnieku dzejas uzvedumus, bērniem atklājot kā Jāzepa Osmaņa, Ojāra Vācieša, Jāņa Raiņa, Leona Brieža, Ineses Zanderes, tā arī Imanta Ziedoņa darbus. Kādam Bērnu teātris ir mēģinājumi un darbs šodien, bet citam tās ir labas atmiņas un vērtīga pieredze, kas veidojusi izpratni un, iespējams, devusi pat virzienu turpmākai dzīvei.

Informāciju sagatavojusi:

Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja