Bērnu deju kolektīva „Krustiņi” jubilejas koncerts „Mums tikai 18”

11.12.2012

Jaunuma titlulattēls 

Piektdien, 14. decembrī, pulksten 19.00 Liepājas Latviešu biedrības namā uz savu 18 gadu jubilejas koncertu „Mums tikai 18” ielūdz Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Intas Āboliņas vadītais bērnu deju kolektīvs „Krustiņi”.

Decembris ir gada gaišāko svētku gaidīšanas, dāvanu darināšanas un kopā būšanas laiks. Īpaši nozīmīgs un gaidīts tas ir Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra bērnu deju kolektīva „Krustiņi” dalībniekiem un vadītājai Intai Āboliņai, jo tieši decembrī viņi visus mīļi aicina uz savu dzimšanas dienas koncertu.

Šogad aprit 18 gadi kopš Inta Āboliņa nodibināja Liepājas bērnu deju kolektīvu „Krustiņi”. Piektdienas vakarā mazie un lielie, esošie un bijušie „Krustiņi” satiksies Liepājas Latviešu biedrības namā gan uz skatuves, gan skatītāju zālē, lai atzīmētu kolektīva 18. jubileju svētku koncertā „Mums tikai 18”.  Koncerta nosaukums nav nejaušs, tas izvēlēts, jo kolektīvam izvirzīto mērķu, ko sasniegt vēl daudz.

Kolektīva dzimšanas dienas koncertā savu 50.  jubileju atzīmēs arī  tā vadītāja Inta Āboliņa, tādēļ kopā ar gaviļniekiem uzstāsies arī viņas vadītais Profesionālās izglītības kompetences centra jauniešu deju kolektīvs „Odziņa” un Durbes novada Lieģu kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs „Re, kā”.

Kā koncerta vadmotīvs izvēlēts Antuana de Sent-Ekziperī atziņa: „Mēs esam atbildīgi par tiem, kurus pieradinām.”

Šo gadu laikā tādu ir daudz. To, ko viņiem ir nozīmējusi dalība kolektīvā un kas tad slēpjas zem šī vārda „Krustiņi”, palīdzēs izzināt Jauniešu teātra studijas dalībnieki  – Katrīna Feldmane un Kārlis Reijers .

„Ko man nozīmē vārds „Krustiņi”? Tas ir mans pirmais deju kolektīvs, kurā esmu arī uzaugusi, satikusi savus pirmos draugus. Varu teikt, ka tā man ir bijusi brīnišķīga dzīves skola, „Krustiņu” vadītāja Inta mums iemācīja būt patstāvīgiem, pieņemt vienam otru, būt vienotiem, draudzīgiem, neatlaidīgiem, man pat gribētos šeit teikt musketieru teicienu: „Viens par visiem, visi par vienu!” Bet pats galvenais – tā ir mīlestība pret deju, ko mums iemācīja Inta! Es tur jutos droši, kā neatņemama sastāvdaļa! Un laikam tādēļ arī es esmu pati izvēlējusies šādu profesiju – būt par deju skolotāju, jo tas pamats un visa saņemtā mīlestība jau nekur nepazūd,” savās atmiņās dalās bijusī bērnu deju kolektīva „Krustiņi” dejotāja Aiva Petrauska.

Ieeja sarīkojumā bez maksas.

Informāciju sagatavoja:
Anda Birkenberga
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja