Aicina uz svētku koncertu „Brīnišķā ziemas nakts”

19.12.2012

Jaunuma titlulattēls 

Svētdien, 23. decembrī, pulksten 15.00 Liepājas Latviešu biedrības namā uz sarīkojumu cikla „Ziemas noskaņā” noslēguma koncertu „Brīnišķā ziemas nakts” ielūdz Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs un sieviešu koris „Aija”.

Vēl tikai mazliet un dāvanu darināšana būs paveikta, teju katru māju rotās svētku eglīte, gaiss smaržos pēc piparkūkām un pie klātiem svētku galdiem kopā pulcēsies ģimenes.

Bet mazu brīdi pirms svētvakara uz svētku koncertu „Brīnišķā ziemas nakts” ielūdz Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra sieviešu koris „Aija”, Bērnu un jauniešu centra koris „Liedags”, „Liepājas trio” un Em. Melngaiļa Mūzikas vidusskolas stīgu ansamblis un solisti.

Koris „Aija” (diriģente Gunta Vite, koncertmeistare Antra Berga, vokālā konsultante Līga Jekševica) koncertā klausītājus priecēs ar skaistākajām kordziesmu klasikas pērlēm. Skanēs gan Jāzepa Vītola „Baltā ziemas nakts” un Andreja Jurjāņa „Gods dievam augstībā”, gan mūsdienu latviešu komponistu Riharda Dubras „Ave Maria”, Jāņa Lūsēna dvēseliskā „Mazu brīdi pirms”, kā arī mūsu liepājnieku Andra Kontauta un Normunda Kalniņa kopdarbs „Ziemassvētku nakts”.

Jauniešu kora „Liedags” (diriģente Gunta Vite, kormeistare Sintija Pīrāga, koncertmeistars Guntis Vītols) izpildījumā varēs dzirdēt Andra Kontauta dziesmu „Ziemas svētkos”, liegi skumjo Valta Pūces „Sunīts” un bērnu dienu iemīļoto Jāņa Poruka dzejolīti „Balts sniedziņš snieg uz skujiņām”, kuru savos nošu rakstos ievijis Maestro Raimonds Pauls, kā arī citas klausītāju iemīļotas dziesmas.

Koru skanējumu bagātinās solisti – Ieva Dreimane, Ieva Šestilovska, Raivis Bružis un Kristaps Sudmalis.

Savukārt muzikālo noformējumu koncertā „Brīnišķā ziemas nakts” radīs liepājnieku iecienītais „Liepājas trio”, kurā apvienojušās mūziķes Beāta Zariņa – Blaščinska, Dita Barona un Līna Andrejeva, Em. Melngaiļa Mūzikas vidusskolas (2.-7. klašu) stīgu ansamblis, kas atskaņos V. A. Mocarta „Mazo naktsmūziku”, kā arī stīgu un pūšamo nodaļu audzēkņi – Marta Jurjāne, Ance Paula Poprocka, Tabita Balode, Katrīne Sabīne Kalniņa, Luīza Ciemese un Elīna Pastuhova.

Svētku noskaņu un sajūtas rosinās koncerta vadītāja Kristīne Varažinska.

„Mazu brīdi pirms gaismiņas,
Tad pasaulei tik viegli kļūst,
Pats Dieva miers pār zemi plūst…”
/V.Plūdonis/

 Ieeja sarīkojumā bez maksas.

Informāciju sagatavoja:
Anda Birkenberga
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja