Atklāj foto izstādi sabiedriskā transporta pieturvietās

05.07.2021

No 5. jūlija desmit Liepājas sabiedriskā transporta pieturvietās skatāma Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas fotostudijas “Fotast” dalībnieku konkursa “Krāsu spēles” finālistu izstāde.

Konkurss norisinājās no šā gada janvāra līdz jūnijam trīs kārtās, kurās no dalībnieku anonīmi iesūtītajām fotogrāfijām, studijas iekšējā balsojumā tika izvēlēti finālisti. Visās kārtās visvairāk balsu ieguvušās fotogrāfijas tagad apskatāmas izstādē.

Kā pastāstīja studijas vadītāja Iveta Herbsta, laikā, kad klātienes nodarbības nevarēja notikt, daudz laika tika veltīts attālinātām mācībām, kurās foto entuziasti apguva arī zinības par krāsām – dažādas monohromo, analogo un pretkrāsu shēmas. “Lai pašiem būtu interesantāk mēs izlēmām paspēlēties ar krāsu shēmām fotogrāfijā. Krāsas mēs redzam it visā, kas mums ir apkārt, bet vai kādreiz esat apstājušies, lai padomātu kādu iespaidu katra no šīm krāsām uz jums atstāj? Tā ir tik spēcīgs instruments, ka var izraisīt vienu reakciju noteiktā cilvēkā un tanī pašā laikā var izraisīt pilnīgi pretēju reakciju citā cilvēkā vai kultūrā.” Iveta Herbsta piebilst, ka studijas dalībnieki darbojušies ar lielu interesi un katrā konkursa kārtā vērtēšanai tika iesūtīti aptuveni 40 darbi.

Fināla izstādē “Krāsu spēles” piedalās Ilga Lasmane, Iveta Herbsta, Jānis Dreimanis, Ludmila Šmite, Raitis Karlsons un Ziedonis Safronovs. Sabiedriskā transporta pieturvietās izstāde būs apskatāma līdz 25. jūlijam.

FOTO GALERIJA