Amatiermākslas kolektīvi uzsāk sezonu un aicina jaunus dalībniekus

30.08.2021

Ikviens, kurš jūt sevī vēlmi radoši izpausties un jēgpilni pavadīt brīvo laiku, ir laipni gaidīts Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra kolektīvu kuplajā pulkā. No 3. septembra jaunus dalībniekus klātienes nodarbībās gaida 26 mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi.

Valstī noteikto ierobežojumu laikā mūsu amatiermākslas kolektīvi radoši un aktīvi darbojās attālinātā režīmā, bet iestājoties siltam laikam, mēģinājumi notika arī klātienē brīvā dabā, ievērojot epidemioloģiskās drošības noteikumus. Tomēr tas bija tāds pagaidu risinājums, jo sākoties rudenim ar vējiem un lietu, pilnvērtīgs darbs var norisināties tikai telpās,”  skaidro Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra direktores vietnieks Ilgvars Žilinskis, “Esam priecīgi, ka šoruden amatiermākslas kolektīviem ļauts atsākt nodarbības klātienē un varam gatavoties koncertiem, izrādēm un citiem ieplānotajiem publiskajiem pasākumiem, tāpēc jaunajā sezonā aicinām ikvienu interesentu izmēģināt savu varēšanu kādā no sev tuviem mākslas žanriem.”

Kori:

Sieviešu koris “Aija” (diriģente Gunta Vite), jauktie kori “INTIS” (diriģente Ilze Valce), “Kursa” (diriģente Ilze Āboliņa), “Laiks” (diriģente Ilze Balode), “Lauma” (diriģente Mirdza Paipare) un “Līva” (diriģents Jēkabs Ozoliņš).

Deju kolektīvi:

Bērnu deju kolektīvs “Krustiņi” aicina pirmsskolas un skolas vecuma grupās līdz 13 g.v. (vadītāja Inta Āboliņa), Tautas deju ansamblis “Rucavietis” (vadītāja Vineta Egliena), vidējās paaudzes deju kolektīvi “Kvēle” (vadītāja Ingrīda Lūka), “Vaduguns” (vadītāja Kristīne Jaunbrūna) un “Rucavietis (vadītāja Vineta Egliena), senioru deju kolektīvs “Sidrabvilnis” (vadītāja Ingrīda Lūka).

Tautas lietišķās mākslas studijas:

“Kursa” (vadītāja Ilma Rubene), “Liepava” (radošā konsultante Smaida Rubeze) un “Zītars” (vadītāja Austra Ziemele).

Amatierteātri:

Bērnu teātris (režisore Vita Pētersone), Jauniešu teātra studija (režisors Juris Ločmelis), Liepājas Tautas teātris (režisore Ināra Kalnarāja) un amatierteātris “Projekts” (producente Kristīne Šokoleja-Šokolaite).

Folkloras kopas:

“Saknes” (vadītāja Rudīte Nikolovska), “Vēlava” (vadītāja Vija Laipniece) un Tautas dziesmu ansamblis “Voļņica” (vadītāja Tatjana Beļikova).

Vokālie ansambļi:

Bērnu un jauniešu vokālais ansamblis “Pērlītes” aicina pirmsskolas un 5.-8.klašu grupās, (vadītāja Iveta Logina), vokālais ansamblis “Šokolāde” aicina basus (vadītāja Daiga Ozola) un vīru vokālais ansamblis “Dziedonis” (vadītājs Valdis Aivars).

Foto studija:

“FOTAST” (vadītāja Iveta Herbsta).

Klātienes nodarbības notiek saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu Nr.360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” 38.27 punkta un tā 3. apakšpunkta nosacījumiem, un Kultūras ministrijas izstrādātajām vadlīnijām nodarbību organizēšanai.

Papildu informāciju par kolektīviem, jaunu dalībnieku uzņemšanu un pirmajām nodarbībām var uzzināt Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra mājaslapā vai zvanot pa tālruņiem: 63423505; 20254202. Jaunumiem aicinām sekot līdzi arī sociālo tīklu profilā facebook .