Korim “Atbalss” koru karos 3. vieta!

03.07.2018

XXVI Vispārējo latviešu dziesmu un XVI Deju svētku koru konkursa “Dziesmu kari” finālā Liepājas Universitātes koris “Atbalss” ieguva augsto 3. vietu.

30. jūnijā visas dienas garumā Latvijas Universitātes Lielajā Aulā norisinājās koru konkursa fināls „Dziesmu kari”, kurā par Lielo balvu sacentās jauktie, vīru, sieviešu, kā arī senioru kori. Tajā piedalījās arī divi Liepājas kori – Liepājas Universitātes sieviešu koris “Atbalss”, ko vada diriģente Ilze Valce, un Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris “Laiks”. Korus vērtēja starptautiska žūrija – diriģenti Mārtiņš Ozoliņš un Sigvards Kļava, komponisti Selga Mence un Uģis Prauliņš, kā arī komponists un diriģents Vaclovs Augstins (Lietuva), diriģents Kari Turunens (Somija).

Koris “Atbalss” konkursa finālā astoņu koru konkurencē ieguva 88,60 punktus un augsto trešo vietu. Meitenes konkursā izpildīja Uģa Prauliņa skaņdarbu “Pieguļnieku meitas dzied” ar latviešu tautasdziesmas vārdiem, Pētera Vaska “Ķekatu dziesmu” ar tautasdziesmas vārdiem un Emīla Dārziņa “Nāru dziesmu” ar Jāņa Jaunsudrabiņa vārdiem. Tās nepavisam nav vieglas dziesmas, bet koris vēlējies finālā startēt ar nopietnu repertuāru.

Diriģentes Ilzes Balodes vadītais jauktais koris “Laiks” 20 koru konkurencē ieguva 86,60 punktus un diplomu.

Koru karos kopumā piedalījās 39 kori un laurus plūca Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības koncertorganizācijas “Ave sol” jauniešu koris “Kamēr…”, Latvijas Universitātes vīru koris “Dziedonis”, koris “Spīgo” un Rīgas Latviešu biedrības senioru koris “Erelbe”.