Liepājnieki dodas uz lielajiem svētkiem!

29.06.2018

No 30. jūnija līdz 8. jūlijam Latvijas galvaspilsētu pieskandinās XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku dalībnieki, kuru vidū būs arī vairāk kā 800 liepājnieku. Svētku nedēļa sāksies jau sestdien, 30. jūnijā ar koru konkursa finālu “Dziesmu kari”, kuram ar lielu atbildību gatavojas arī divi Liepājas kori.

30.jūnijā no pulksten 10.00 Latvijas Universitātes Lielajā Aulā notiks koru konkursa fināls „Dziesmu kari”, kurā līdzās 38 Latvijas labākajiem amatierkoriem savu sniegumu demonstrēs arī Liepājas Tautas un mākslas un kultūras centra jauktais koris “Laiks” ar diriģenti Ilzi Balodi un Liepājas Universitātes sieviešu koris “Atbalss” ar diriģenti Ilzi Valci. Visus fināla korus vērtēs starptautiska žūrija un tiks apbalvoti labākie Latvijas amatierkori jaukto, vīru, sievu un senioru koru grupās. “Dziesmu kari” būs skatāmi LTV 7 (senioru, vīru un sieviešu kori), replay.lv, visiemltv.lv.

1.jūlijā vēl pirms svinīgā svētku atklāšanas gājiena iespēja klausīties liepājnieku balsīs būs garīgās mūzikas koncertā “Es esmu…”, kas norisināsies Rīgas Domā. Koncertā piedalīsies Liepājas Tautas un mākslas un kultūras centra jauktais koris “Laiks” un tā mākslinieciskā vadītāja Ilze Balode, kurai uzticēts diriģēt vienu no koncertprogrammas skaņdarbiem.

Dziesmu un Deju svētku laikā norisināsies arī vokālo ansambļu konkursa fināls, kurā vietu izcīnījis Liepājas vokālais ansamblis “Gaismiņa”. Fināls notiks 2. jūlijā no pulksten 11.00 Rīgas Mazajā ģildē. Pasākuma apmeklējums ir bez maksas.

Pēc skašu rezultātiem uz īpašu Latvijas valsts simtgadei veltītu deju koncertu “Vēl simts gadu dejai”, kas norisināsies 2. jūlijā Arēnā Rīga, izvirzīti četri Liepājas deju kolektīvi – Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas deju ansamblis “Rucavietis” un senioru deju kolektīvs “Sidrabvilnis”, kā arī Liepājas Universitātes deju kolektīvi “Banga” un “Bandzenieki”.

Lai gan Dziesmu un Deju svētki galvenokārt saistās ar koru un deju kolektīvu priekšnesumiem, tajos piedalās arī daudzu citu amatiermākslas nozaru pārstāvji un kolektīvi. Visas nedēļas garumā Liepāju svētku sarīkojumos pārstāvēs arī pūtēju orķestris, vokālie ansambļi, mazākumtautību kultūras kolektīvi, folkloras kopas, lietišķās mākslas studijas un jauniešu amatierteātris. Svētku programma piedāvā plašu sarīkojumu klāstu vairākās pilsētas vietās visas svētku nedēļas garumā. Ar svētku programmu var iepazīties svētku mājas lapā www.dziesmusvetki.lv sadaļā “pasākumi”.

Pretēji iepriekšējiem svētkiem, kad dalībnieku gājiens notika pirms svētku noslēguma, šoreiz ar gājienu svētkus atklās. 1. jūlijs būs veltīts dalībnieku sumināšanai un svētku svinēšanai. Krāšņais dalībnieku gājiens no Brīvības pieminekļa dosies pa Brīvības ielu un šoreiz noslēgsies īpašā, tikai dalībniekiem iekārtotā Svētku kvartālā – Skonto stadionā. Gājienā tradicionāli plīvos arī Liepājas pilsētas karogs, aiz kura lepni soļos mūsu dziedātāji, dejotāji un citu mākslu pārstāvji. Ikviens skatītājs ir aicināts vērot svinīgo gājienu gan klātienē, gan Latvijas televīzijas tiešraidē. Ar gājiena maršrutu un dalībnieku sadalījumu pa novadiem var iepazīties svētku mājas lapā www.dziesmusvetki.lv sadaļā “par svētkiem”.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kas šoreiz notiek Latvijas valsts simtgades zīmē, Rīgu pieskandinās no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam.