Aicinām uz Vispasaules publiskās adīšanas dienas akciju

11.06.2020

Jaunuma titlulattēls

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra tautas lietišķās mākslas studija “Kursa” un tās vadītāja Ilma Rubene šo sestdien, 13. jūnijā, aicina pievērsties vasarā neierastai nodarbei – adīšanai, turklāt, darīt to neierastā veidā – adīt dažādās publiskās vietās, šādi atzīmējot Vispasaules publiskās adīšanas dienu.

Ikdienā adīšana ir nodarbe, ko parasti veic vienatnē, rudens un ziemas garajos vakaros, tomēr reizi gadā ikviens adītājs ir aicināts iziet ārā no savas ierastās vides, lai pievērstu apkārtējās sabiedrības uzmanību šim aizraujošajam vaļaspriekam un sastaptu sev līdzīgos.

Tautas lietišķās mākslas studijas “Kursa” dalībnieces sestdien būs sastopamas dažādās Liepājas vietās, kur demonstrēs savas adīšanas prasmes. Laikā 11.00-12.00 adītājas varēs satikt pilsētas centrālajā daļā – pie koncertzāles “Lielais dzintars”, pie tirdzniecības nama “Kurzeme” un Liepājas Pētertirgū, bet pulksten 12.00-13.00 Liepājas Jūrmalas parkā pie strūklakas, skeitparkā un pludmalē pie pilsētas nosaukuma dizaina burtiem. Savukārt no 13.00 līdz 14.00 interesenti aicināti uz Ziemeļu molu Karostā, Zemnieku tirgu “Lauku sēta” Laumas mikrorajonā un uz tirdzniecības centru “Baata” pilsētas Dienvidrietumu mikrorajonā. Publiskās adīšanas akcijas noslēguma stundā no pulksten 15.00 rokdarbu lietpratēji un iesācēji aicināti uz kopīgu adīšanu pie Liepājas Latviešu biedrības nama. “Satiekoties vairākiem adītājiem vienkopus, ir iespēja risināt interesantas sarunas un dalīties pieredzē. Šī diena ir laba iespēja, lai sāktu adīt arī tie, kuri to vēl nav pamēģinājuši”, iedrošina TLMS “Kursa” vadītāja Ilma Rubene.

Vispasaules publiskās adīšanas dienu (World Wide Knit in Public Day) jūnija otrās nedēļas nogalē pasaulē atzīmē kopš 2005. gada. Pasākuma mērķis ir popularizēt adīšanu kā radošu vaļasprieku un satikt domubiedrus.

NB! Pasākuma laikā apmeklētāji aicināti ievērot 2 metru distanci vienam no otra un nedoties uz pasākumu ar elpceļu infekcijas slimības simptomiem (drudzis, klepus, elpas trūkums), kā arī, ja ir noteikts pienākums ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingras izolācijas nosacījumus.