Aicinām attālināti baudīt svētku programmu “Līgo Liepājā”

15.06.2020

Jaunuma titlulattēls

Tuvojas tradicionālie latviešu svētki – Līgo vakars un Jāņu diena. Lai arī šajā neparastajā laikā svētku svinēšana vienkopus notiks mazākā dalībnieku pulkā un katram atsevišķi, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs sadarbībā ar Liepājas Kultūras pārvaldi aicina līgotājus visā Latvijā un tautiešus ārzemēs vienoties visiem kopā svētku programmā “Līgo Liepājā”, ko raidīs “ReTV” televīzija, “Rietumu Radio” un Facebook Liepaja.lv lapā. Svētku programma ir sagatavota iepriekš un tiks raidīta ierakstā.

No pulksten 21:00 svētku vakara programmu ar dziesmām no latviešu kinofilmām un teātra izrādēm ielīgos dziedošo aktieru kvartets – Dita Lūriņa-Egliena, Mārtiņš Egliens, Everita Pjata-Gertnere un Viktors Ellers. Muzikālo pavadījumu nodrošinās mūziķu grupa Jāņa Strazda vadībā.

Pēc koncerta Jāņu ugunskuru ar īpašu rituālu Baltijas jūras krastā iedegs Liepājas postfolka apvienība “Saule i tuvāk”, kas izpildīs pašu radītās dziesmas, tuvas latviešu tautasdziesmām mūsdienīgā apdarē, dziedājumu papildinot ar etnogrāfiskajām koklēm, perkusijām un dažādiem ritma instrumentiem. Skatītājiem būs iespēja virtuāli piedalīties vai pašiem savās mājās pievienoties kādā no procesiem – vainagu un ziedu vijas vīšanā, uguns iekuršanā, dziesmu dziedāšanā ar vēlējumiem katram sev un visai tautai.

Tuvāk pusnaktij, pēc Jāņuguns iedegšanas, lustīgos deju ritmos ballēties aicinās grupa “Tālbraucēji”, kura Liepājā līgos jau trešo reizi. Grupā apvienojušies pieredzes bagāti mūziķi: ilggadējais grupas “Ornaments” mākslinieciskais vadītājs Uģis Pētersons (taustiņinstrumenti, vijole, piebalss), kādreizējais grupas “Zodiaks” ģitārists Dzintars Sāgens (solo ģitāra), bijušais grupas “Vaidava” bundzinieks Vilnis Strods (sitaminstrumenti), Aivars Vitkovskis (basģitāra) un Aigars Pomaskovs (balss), kurš ir grupas “Tālbraucēji” dibinātājs, producents un dziesmu autors. Šogad grupa svin savu 15 gadu dzimšanas dienu.

Svētku programmu “Līgo Liepājā” varēs skatīties nacionālās televīzijas kanālā “ReTV” 23. jūnijā no pulksten 21:00, ar atkārtojumu 24. jūnijā no pulksten 9:00 un klausīties “Rietumu Radio” ēterā 23. jūnijā no pulksten 21:00.

Nacionālais televīzijas kanāls “ReTV” ir skatāms bezmaksas virszemes apraidē visā Latvijā, bet mājaslapā www.retv.lv televīzijas programmas tiešraide un arhīvs pieejami skatītājiem visā pasaulē. “Rietumu Radio” raida FM 105,8 Liepājā un apkārtnē, kā arī mājaslapā www.rietumuradio.lv ētera tiešraide klausītājiem ir pieejama visā pasaulē.

Līgo Liepājā – Līgo visā pasaulē!