Aicinām uz pasākumiem oktobrī

01.10.2019

13.oktobrī pulksten 15.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē Liepājas Tautas teātra komēdija Anna Brigadere “Sievu kari ar Belcebulu” Ināras Kalnarājas režijā. Režisore uzsver, ka viņai iestudējumā svarīga ir doma par apvienošanās spēku un sieviešu-vīriešu attiecībām: “Sievietes un vīrieši mēdz izturēties kā divas pasaules, kas viena pret otru cīnās, nevarot viena bez otras iztikt. Ik pa laikam parādās situācijas, kurās vieni vai otri cenšas pierādīt, kurš ir gudrāks, kurš – labāks.” Izrāde priecēs skatītājus ar spilgtiem tēliem komiskās situācijās, dejām un košiem tērpiem. Scenogrāfija un kostīmi: Dace Lanka. Biļetes cena 3 eiro.

18.oktobrī pulksten 12.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē Liepājas Bērnu teātra izrāde “Pulksten astoņos pie Noasa šķirsta”, kas tapusi pēc Ulriha Hūba un Jerga Mīles stāsta motīviem. Galvenie varoņi – trīs pingvīni – pateicoties draudzības un ticības spēkam, rod risinājumu, šķietami, bezcerīgā situācijā. Režisore un scenogrāfe: Vita Pētersone. Kostīmu māksliniece: Maija Drāzniece. Biļetes cena 2 eiro.

19.oktobrī pulksten 17:00 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē notiks Jaukto koru dziesmu diena “Visiem viena – katram sava – tautasdziesma”. Pasākumā uzstāsies kori no Rīgas, Jūrmalas, Liepājas, Brocēniem un Garkalnes novada. Programmā: latviešu tautasdziesmu apdares un oriģināldziesmas ar tautasdziesmu vārdiem. Pasākuma īpašie viesi – grupas “Māsas Dimantas” un “Vētras saites” no Rīgas. Koncerta mākslinieciskā vadītāja: Ilze Āboliņa. Biļetes cena 3 eiro.

25.oktobrī pulksten 19:00 Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē Liepājas Jauniešu teātra studijas izrāde “Bērniņi”, kas tapusi Jura Ločmeļa režijā pēc amerikāņu rakstnieka Dīna R. Kunca romāna “Nakts balss” motīviem. Izrādē spilgti attēlotas problēmas jauniešu savstarpējās attiecībās, pašidentitātes meklējumi un nesaprašanās ar vecākiem. Izrāde piemērota auditorijai 16+. Biļetes cena 3 eiro.

26.oktobrī pulksten 17:00 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē norisināsies Tautas deju festivāls “Rudens nāca sētiņā”. Piedalīsies vidējās paaudzes deju kolektīvi no dažādiem Latvijas novadiem. Ar deju palīdzību uz skatuves tiks uzburtas lauku sētas ainiņas, dejās godinās rudeni un darbu. Koncerta mākslinieciskā vadītāja: Kristīne Jaunbrūna. Biļetes cena 3 eiro.

27.oktobrī pulksten 15:00 Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē Liepājas Tautas teātra uzvedums “Kā rodas izrāde”, kas tapis Ināras Kalnarājas režijā pēc čehu rakstnieka Karela Čapeka darba motīviem. Skatītāji varēs ielūkoties teātra izrādes tapšanas aizkulisēs, mēģinājumu procesa dienās un nedienās, ko aktieri izspēlēs rotaļīgi ironiskā manierē – gaidīs lomas, nedabūs cerēto, aizmirsīs uznācienus uz skatuves, dusmosies par negadījumiem, uztrauksies un cerēs, ka beigu beigās viss tomēr izdosies un izrāde notiks. Scenogrāfe un kostīmu māksliniece: Dace Lanka. Biļetes cena 3 eiro.

Līdz 27. oktobrim Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā bez maksas apskatāma Tautas lietišķās mākslas studijas “Liepava” izstāde “Pīlādžu laiks”. Ekspozīcijā dominē lins un mākslinieku redzējums, kā vēsturiskie lina izstrādājumi iederas šodienas laikmetīgajā vidē. Interesenti var iepazīt teju 100 dažādās tehnikās darinātus darbus, kuru autores ir Jeļena Treide, Ināra Erlecka, Ilze Škuberte, Ingula Dzirīte, Ilga Tīruma, Ināra Tauriņa, Ilona Volkova, Ingrīda Kalna, Inta Ambrēna, Zigrīda Muceniece, Sanita Šķila, Gita Kūla, Elza Hofmane, Dace Prokofjeva.

Biļetes uz maksas pasākumiem var iegādāties SIA “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietā un internetā www.bilesuparadize.lv