Tautas lietišķās mākslas studija “Liepava” aicina uz izstādi

25.09.2019

Pirmdien, 30. septembrī, pulksten 17.00 Liepājas Latviešu biedrības nama izstāžu galerijā atklās Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra tautas lietišķās mākslas studijas “Liepava” izstādi “Pīlādžu laikā”. Izstāde būs apskatāma bez maksas līdz 27. oktobrim.

Izstādē dominēs lins un mākslinieku redzējums, kā vēsturiskie lina izstrādājumi iederas šodienas laikmetīgajā vidē. Studijas radošā konsultante Smaida Rubeze: “Pīlādžu laikā studijas meistares izvētīja savus kreklu skapjus, lai parādītu dažādu laika posmu un novadu garos meitu kreklus, veļu, kā arī vīru kreklus un pirts lietas. Kā ierosmes motīvs šādas ekspozīcijas izveidei ir atsevišķu studijas meistaru pievēršanās senai, aizmirstai kreklu rotāšanas tehnikai – irku darināšanas prasmēm, kā arī padziļināta izpēte un pievēršanās kreklu piegrieztņu attīstībai – arheoloģiskie, etnogrāfiskie, tautiskie, laikmetīgie un dažādi to atvasinājumu piedāvājumi.”

Tautas lietišķās mākslas studijas “Liepava” meistaru uzmanības lokā ir tautas tērpa un vienkāršā ikdienas tērpa ansambļu un detaļu pētniecība, kā arī austo un šūto interjera un sadzīves priekšmetu studēšana un darināšana. Saistošas ir dažādās tehnikas, materiāli un rotāšanas paņēmieni, kuru izmantošana apģērba un dažādu sīklietu darināšanā un detaļu rotāšanā ir raksturīga Kurzemei, un tajā pat laikā transformējas līdz ar lietotāju. Izstādes mērķis ir atspoguļot kreklu attīstības vēsturiskos procesus un rast sapratni par vienkāršā lina materiāla iederību laikmetīgajā apģērbā, vēlot skatītājiem rast savas, jaunas idejas un uzdrošināties tās realizēt.

Izstādē “Pīlādžu laikā” eksponēti teju 100 dažādās tehnikās darināti darbi, kuru autores ir Jeļena Treide, Ināra Erlecka, Ilze Škuberte, Ingula Dzirīte, Ilga Tīruma, Ināra Tauriņa, Ilona Volkova, Ingrīda Kalna, Inta Ambrēna, Zigrīda Muceniece, Sanita Šķila, Gita Kūla, Elza Hofmane, Dace Prokofjeva.

Informējam, ka izstādes atklāšanas pasākumā tiks veikta fotografēšana. Fotoattēli var tikt izvietoti Liepājas pilsētas pašvaldības portālā www.liepaja.lv, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra mājaslapā www.liepajaskc.lv, kā arī minēto iestāžu sociālo tīklu facebook.comtwitter.com un instagram.com kontos.