Aicinām uz kultūras pasākumiem maijā

02.05.2022

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs aicina uz kultūras pasākumiem maijā. Afišā izrāde bērniem, Mātes dienas koncerts, koru koncerti un, pēc divu gadu pārtraukuma, notiks vērienīgais Kurzemes nemateriālā mantojuma notikums – “Līvas ciema svētki”.

5.maijā pulksten 12:00 Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē Bērnu teātra izrāde “Raganas trīs noslēpumi”, kas tapusi pēc Hermaņa Paukša lugas motīviem Vitas Pētersones režijā. Stāsts ir par to, ka dzīvē ir gan priecīgi, gan bēdīgi notikumi un, lai visam izietu cauri, jābūt optimismam. Izrādes devīze: ”Jebkādos apstākļos nenolaist asti.” Biļetes cena 2 eiro.

8.maijā pulksten 14:00 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē izskanēs sirsnīgs Mātes dienai veltīts koncerts “Dvēseles dziesma”, kurā ikvienam būs iespēja ļauties mīlestības garšai mūzikā, palutinot dvēseli ar skaistām melodijām, tādām kā “Dvēseles dziesma”, “Ķiršu lietus”, “Lūgums”, ko izpildīs apburošās balss īpašniece Rūta Dūduma-Ķirse kopā ar pavadošo mūziķu grupu – Jānis Ķirsis (taustiņinstrumenti), Toms Poišs (kontrabass) un Krišjānis Bremšs (sitaminstrumenti), kuriem pievienosies bērnu vokālā ansambļa “Pērlītes” dziedātāji. Koncerts ir Liepājas valstspilsētas pašvaldības dāvana māmiņām svētkos. Ieeja ar bezmaksas ielūgumiem.

15.maijā pulksten 16:00 koncertzāles “Lielais Dzintars” Lielajā zālē sieviešu un vīru koru koncerts “Dziedat, meitas, nu iet koši”. Turpinot Dziesmusvētku ieskaņas koncertu ciklu un atzīmējot Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra sieviešu kora “Aija” 30. jubileju, Liepājas un Dienvidkurzemes sieviešu un vīru kori pulcēsies koncertā, kurā izdziedās latviešu komponistu radītās melodijas. Biļetes cena 5 eiro.

21. un 22.maijā Jūrmalas parkā un Zvejnieku alejā norisināsies vērienīgākais nemateriālā kultūras mantojuma notikums Kurzemē – “Līvas ciema svētki”, kur ikviens varēs baudīt bagātu kultūras programmu, vērot amatu prasmju demonstrējumus, mieloties ar nacionālajiem ēdieniem un dzērieniem, kā arī iepirkties tirgū. “Līvas ciema svētku” vārti apmeklētājiem būs atvērti sestdien, 21.maijā, no pulksten 10:00 līdz 19:00 un svētdien, 22.maijā, no pulksten 11:00 līdz 15:00. Ieeja brīva.

26.maijā pulksten 19:00 koncertzāles “Lielais Dzintars” Lielajā zālē Mīlas dziesmu koncertā “Es mīlu Tevi” izskanēs skaistākās Imanta Kalniņa mīlas dziesmas Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktā kora “INTIS” un Rīgas Latviešu biedrības jauktā kora “AUSTRUMS”, kā arī Latvijas Nacionālā teātra aktieru Agneses Budovskas un Raimonda Celma izpildījumā, kas mīsies ar režisores Rēzijas Kalniņas izvēlētiem jubilāram nozīmīgiem tekstiem. Biļetes cena 7 eiro.

Biļetes uz maksas pasākumiem var iegādāties SIA “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadīze.lv. Turpat var saņemt bezmaksas ielūgumus uz Mātes dienas koncertu.