Aicina uz XII Tautas deju festivālu “APRĪĻA PILIENI”

14.04.2016

Jaunuma titlulattēls

Šo sestdien, 16. aprīlī, pulksten 18.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē norisināsies XII Tautas deju festivāla “Aprīļa pilieni” koncerts, kurā Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs “Kvēle” un tā vadītāja Ingrīda Lūka kopā pulcina tautas deju kolektīvus no Rīgas, Jelgavas un Liepājas. Ieejas maksa – 3 EUR, skolēniem, studentiem un pensionāriem – 2 EUR.

Jau 12 gadu vidējās paaudzes deju kolektīvs “Kvēle” un tā vadītāja Ingrīda Lūka kopā aicina vidējās paaudzes un jauniešu tautas deju kolektīvus, lai veidotu svētkus gan dalībniekiem, gan skatītājiem. Šogad festivālā piedalās vairāk kā 270 dejotāji no 12 tautas deju kolektīviem, galvenokārt, no Rīgas, kā arī no Jelgavas un Liepājas. Dalībnieki iecienījuši šo festivālu, jo tas sniedz ne tikai dejotprieku, bet arī īpašu sacensības garu sportiskās aktivitātēs, veidojot pozitīvu emociju piepildītu dienu Liepājā. Šī festivāla mērķis ir gan Dziesmu un deju svētku tradīciju stiprināšana un vadītāju jaunrades un sadarbības veicināšana, gan arī iespēja rosināt dejotāju fiziskās un radošās izpausmes savstarpējā sacensībā un sportiskajās aktivitātēs.

Dejotāji ik gadu ar lielu aizrautību piedalās atraktīvajās sacensībās par festivāla ceļojošo balvu “Lielais piliens”, par kuru dalībnieki cīnās visas dienas garumā – vispirms sportiskās “3+3 pilienu sacensībās” un vakarā koncertā. Sacensībās deju kolektīvi piedalās ar īpaši noformētu “3+3 komandu”, kuru atbalsta savi līdzjutēji ar kolektīva karogu, un tā kā šogad sacensības noritēs, orientējoties un meklējot dažādus objektus pilsētvidē, košos “Aprīļa pilienu” dalībniekus Liepājas ielās pamanīt varēs ikviens. Savukārt, vakarā festivāla “Aprīļa pilieni” koncertā dejotāji izpildīs trīs dejas, no kurām viena būs raksturdeja (groteska, komiska), otra – Deju svētku repertuāra pārbaudes skates deja, trešā – brīvas izvēles deja. Koncertā skatītāji aicināti izvērtēt savu simpātiju un veikt balsojumu. Ceļojošās balvas “Lielais piliens” ieguvējs tiks noteikts festivāla noslēgumā, apkopojot iegūtos punktus sacensībās un skatītāju balsojuma rezultātus koncertā. 2015. gadā šo balvu ieguva VEF Kultūras pils Tautas deju ansamblis “Dardedze”.

XII Tautas deju festivālā “Aprīļa pilieni” piedalīsies 8 tautas deju kolektīvi no Rīgas – VEF Kultūras pils Tautas deju ansamblis “Dardedze” (vadītāja Ilze Kronberga), tautas deju kolektīvs un vidējās paaudzes deju kolektīvs “Zalktis” (abiem kolektīviem vadītāja Zane Behmane), SIA Arodbiedrību kluba “Vecrīga” Tautas deju ansamblis “Rīdzenieks” (vadītāja Egita Klieģe), Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Kultūras pils “Ziemeļblāzma” vidējās paaudzes deju kolektīvs “Auda” (vadītāja Nadīna Neimane-Gardoviča), Latvijas Universitātes fonda “Juventus” jauniešu deju kolektīvs un vidējās paaudzes deju kolektīvs “Dancītis” (abiem kolektīviem vadītāja Ilze Dzene), kā arī biedrības “Sidrabi” vidējās paaudzes deju kolektīvs “Sidrabi” (vadītāja Inga Liepa), kā arī 3 kolektīvi no Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” – jauniešu deju kolektīvs “Zemgaļi” (vadītāji Līga un Uldis Ozoli), vidējās paaudzes deju kolektīvs “Ritums” (vadītāja Ieva Karele) un vidējās paaudzes deju kolektīvs “Rota” (vadītāja Ludmila Muskare), un festivāla idejas autori un aizsācēji – Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs “Kvēle” (vadītāja Ingrīda Lūka).

Ieejas maksa – 3 EUR. Skolēniem, studentiem un pensionāriem ieejas maksa – 2 EUR. Biļetes var iegādāties SIA “Biļešu paradīze” kasēs visā Latvijā un interneta mājas lapā www.bilesuparadize.lv. Biļetes ar atlaidi iespējams iegādāties tikai SIA “Biļešu paradīze” kasēs, uzrādot atlaidi apstiprinošu dokumentu.

Informāciju sagatavojusi:
Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja