Aicina uz Tautas deju festivālu „Aprīļa pilieni”

15.01.2014

Jaunuma titlulattēls

Liepājas pilsētas domes Tautas mākslas un kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs „Kvēle” un  vadītāja Ingrīda Lūka aicina Latvijas jauniešu un vidējās paaudzes deju kolektīvus uz Tautas deju festivālu „Aprīļa pilieni”, kas notiks  2014. gada 5.aprīlī Liepājā. 

2014.gada 5.aprīlī jau 10. reizi uz Liepāju tiek aicināti jauniešu un vidējās paaudzes deju kolektīvu dejotāji lai, gaidot pavasari, izdejotu jaunas un arī senas, bet jestras un mundras dejas, lai gūtu prieku paši un priecētu citus.  

Festivāla mērķis ir gan Dziesmu un deju svētku tradīciju stiprināšana, vadītāju jaunrades un sadarbības profesionālās meistarības jomā veicināšana, gan iespēja jauniešu un vidējās paaudzes deju kolektīvu dalībniekiem radoši izpausties savstarpējā sacensībā un sportiskajās aktivitātēs, kā arī noskaidrot festivāla ceļojošās balvas „Lielais piliens” ieguvēju, kas jau kļuvusi par festivāla tradīciju. Iepriekšējā gadā balvu ieguva Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Kultūras pils „Ziemeļblāzma” deju ansamblis „Bitīte & Auda”.

Koncertā deju kolektīvs uzstājas ar 4 dejām, no kurām viena ir cita žanra deja (izvēloties jebkuru kolektīvam tuvu žanru – tas var būt balets, sporta dejas, laikmetīgā deja, rokenrols utt.), bet trīs – brīvas izvēles dejas.

Tradicionāli notiks arī „3 + 3 Pilienu sacensības”, kurās piedalās īpaši mākslinieciski noformēta katra kolektīva izveidota komanda – 3 meitas un 3 puiši.

Ceļojošās balvas „Lielais piliens” ieguvēju nosaka īpaša žūrija, apkopojot koncerta skatītāju simpātiju balsojuma un „3 + 3 pilienu sacensību” rezultātus, ko paziņo dalībnieku ballē.

Deju kolektīviem līdz 2014.gada 28.februārim jāaizpilda pieteikuma anketa, kas atrodas Liepājas pilsētas domes Tautas mākslas un kultūras centra mājas lapā //www.liepajaskc.lv/nolikumi-2/ un jānosūta elektroniski uz e-pastu: anete.strazda@dome.liepaja.lv vai pa faksu 63423505.

Sīkāk ar koncerta nolikumu ir iespējams iepazīties šeit: //www.liepajaskc.lv/nolikumi-2/.

Informāciju sagatavojusi:
Aija Eizengrauda
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja