Aicina uz jauktā kora “Lauma” 30 gadu jubilejas koncertu

17.05.2016

Jaunuma titlulattēls

Sestdien, 21. maijā, plkst. 16.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē notiks jauktā kora “Lauma” 30 gadu jubilejas koncerts. Īpašais viesis – Latvijas Nacionālās operas soliste un vairāku starptautisku konkursu laureāte Sonora Vaice. Ieeja koncertā bez maksas.

Šogad diriģentes Mirdzas Paipares vadītais Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris “Lauma” atzīmē savu 30. dzimšanas dienu, kam par godu Liepājas Latviešu biedrības namā pulcēsies visi, kuriem tuva kormūzika un īpaši šis radošais kolektīvs. Kopā nāks dziedātāji, diriģenti, mūziķi un klausītāji, lai vienotos dziesmā svētku noskaņā. Koncertā skanēs kora iemīļotās Mārtiņa Freimaņa, Jura Pavītola, Andra Kristona un Laura Reinika dziesmas Viļņa Kronberga aranžējumā, kā arī instrumentālas kompozīcijas. Koncertu bagātinās solisti – Latvijas Nacionālās operas soliste un vairāku starptautisku konkursu laureāte Sonora Vaice un dziedātājs – liepājnieks Matīss Pavītols, kā arī pianiste Santa Jašina, kura atskaņos Selgas Mences skaņdarbu klavierēm. Patīkama radošā sadarbība ilgu gadu garumā korim izveidojusies ar Ārijas Helmutes Mūzikas klasi, kuras priekšnesumu baudīsim arī sestdien svētku koncertā. Dziesmu pavadījumus spēlēs koncertmeistari Ārija Helmute un Normunds Kalniņš.

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris “Lauma” dibināts 1986. gadā kā viens no a/s “Lauma” radošajiem kolektīviem. Kopš 1990. gada koris piedalījies Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētkos, kā arī guvis atzinību republikas un starptautiska mēroga konkursos. Savos 30 pastāvēšanas gados koris koncertējis ne vien Latvijā, bet arī Itālijā, Šveicē, Zviedrijā un vairākkārtīgi arī Vācijā. 2000. gadā dziedātāji ierakstījuši pirmo mūzikas albumu ar garīga satura dziesmām. Kora diriģente Mirdza Paipare stāsta, ka “šis ir mīlestības darbs, un dziedātājiem koris ir kā terapija dzīves ikdienai – mēs esam tuvi draugi kā ģimene.”

Plašāka informācija Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra mājas lapā www.liepajaskc.lv, kā arī sociālajos tīklos #LiepajasKC.

Informāciju sagatavojusi:
Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja