Aicina pieteikties XVIII Latvijas tautas mūzikas svētkiem Liepājā

17.04.2015

                 Jaunuma titlulattēls          Jaunuma titlulattēls

Tautas mūzikas ansambļi, kapelas, muzicējošie folkloras ansambļi un citi tautas mūzikas izpildītāji vēl tikai līdz 23. aprīlim aicināti pieteikties XVIII Latvijas tautas mūzikas svētkiem, kas notiks 2015. gada 23. un 24. maijā Liepājas Promenādē, iekļaujoties LĪVAS CIEMA SVĒTKU muzikālajā programmā “LĪVAS UPE”.

XVIII Latvijas Tautas mūzikas svētkus rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Liepājas Tautas mākslas un kultūras centru. Šo svētku mērķis ir stiprināt nacionālās identitātes apzināšanos, attīstot, pilnveidojot un kopjot kapelu un tautas mūzikas ansambļu tradīcijas un veicinot kapelu un tautas mūzikas ansambļu mākslinieciskās un profesionālās meistarības izaugsmi. Latvijas Tautas mūzikas svētki tiek veidoti, lai nodrošinātu kapelu un tautas mūzikas ansambļu darbības nepārtrauktību, kā arī sekmētu kapelu un tautas mūzikas ansambļu iesaisti Dziesmu un Deju svētku tradīcijas saglabāšanā un attīstībā.

Pirmo reizi XVIII Latvijas tautas mūzikas svētki norisināsies Liepājā Līvas ciema svētkos, iekļaujoties muzikālajā programmā “Līvas upe”, 23. maijā no pulksten 10.00 – 23.00 un 24. maijā no pulksten 11.00 – 15.00. Šogad gada lielākais latviešu tradicionālās kultūras mantojuma notikums Liepājā – Līvas ciema svētki – tiks svinēti jau trīspadsmito reizi, un tajos Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs aicinās iepazīt cilvēkus un prasmes, ēdienus un nodarbes, tautas mūziku un dejas dažādās norisēs. Ik gadu “Līvas tirgū” piedalās ap 200 dalībnieku, kuri gan tirgojas ar saviem amatniecības darinājumiem, gan demonstrē amata prasmes. Tradicionāli Līvas ciema svētki vienkopus pulcē arī vairāk kā 300 māksliniekus, kuri skatītājiem piedāvā krāšņu mūzikas un deju koncertprogrammu, ko šogad bagātīgu veidos arī XVIII Latvijas tautas mūzikas svētku dalībnieki.

XVIII Latvijas tautas mūzikas svētkos piedalīties aicināti tautas mūzikas ansambļi, kapelas, folkloras ansambļi un citi kolektīvi, kuri spēlē instrumentālo tautas mūziku, tautas mūzikas apdares un interpretācijas. Plašāka informācija par sagatavojamo repertuāru un dalības noteikumiem atrodama nolikumā. Dalībnieki pieteikumu līdz 2015. gada 23. aprīlim pulksten 17.00 aicināti iesniegt personīgi vai nosūtot to ierakstītā sūtījumā pa pastu uz Latvijas Nacionālo kultūras centru (Rīgā, Pils laukumā 4, LV-1365) vai elektroniski uz e-pasta adresi: ilmars.pumpurs@lnkc.gov.lv. Nolikums un pieteikums atrodams Latvijas Nacionālā kultūras centra mājas lapā: http://www.lnkc.gov.lv/jaunumi/aicinam-pieteikties-xvii-latvijas-tautas-muzikas-svetkiem/ un Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra mājas lapā sadaļā “Nolikumi”: ŠEIT.

Foto: Modris Helds

Informāciju sagatavojusi:
Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja