Aicina iesniegt darbus izstādei “Manis paša radīts…”

09.01.2015

Jaunuma titlulattēls      Jaunuma titlulattēls      Foto - Ziedonis Safronovs_2

Līdz šī gada 23. janvārim Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs aicina ikvienu, kurš savā brīvajā laikā izšuj, realizējot prasmes, kas apgūtas un pilnveidotas pašmācības ceļā, pieteikt savu dalību jau trešo reizi notiekošajai izstādei „Manis paša radīts…”.

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra iepriekš rīkotās rokdarbu izstādes guvušas gan lielu dalībnieku atsaucību, gan apmeklētāju interesi, tādēļ jau trešo reizi notiks izstāde, kurā darbu autori izrāda sev, saviem tuviniekiem vai draugiem izgatavotas oriģinālas, interesantas, praktiskas, ar izšuvumiem greznotas lietas, kurās saskatāma autora personība, gaume un stils.

Izšūšana ir viens no senākajiem rokdarbu veidiem un mākslām, kas joprojām ir aktuāls un populārs arī mūsdienās. Senākie izšūšanas paraugi Latvijā datējami ar 7. – 13. gadsimtu. Visas izšūto rokdarbu tehnikas Latvijā ienāca līdz ar modi un augstu attīstības pakāpi sasniedza 18. – 19. gadsimtā. Savukārt šodien aktuāla gan etnogrāfisko rakstu izšūšana, gan arī mūsdienīgas tematikas mākslas darbu radīšana. Kādam tā ir relaksējoša brīvā laika nodarbe, citam sevis pašizpausme un gandarījums, ko sniedz estētisku vērtību radīšana.

Iepriekš rīkotajās izstādēs rokdarbu autori no Liepājas, Rīgas, Carnikavas, Siguldas, Aizputes, Jūrmalas un citām Latvijas pilsētām sabiedrības vērtējumam eksponēja izšūtas gleznas, tējas kastītē iestrādātu izšuvumu, adatu spilvenus, dekorus, grāmatzīmes, somas, spilvenus, sienas pulksteni, sedziņas un citus izšūšanas tehnikā radītus unikālus darbus.

Izstādes mērķis ir popularizēt dažādas izšūšanas tehnikas, iepazīstināt sabiedrību ar dažādu autoru pašmācībā apgūto prasmju rezultātā veidotos šedevrus, kas apliecina senāko rokdarbu – izšūšanas dzīvotspēju saskaņā ar šodienas kultūras izpratnes mainīgajām vērtībām.

Izstādē aicina piedalīties ikvienu Latvijā dzīvojošu personu, kuras vaļasprieks ir izšūšana (jebkādā tehnikā) un kura nav apmeklējusi attiecīgus rokdarbu kursus, bet šīs prasmes apguvusi un pilnveidojusi patstāvīgi. Savu dalību var pieteikt, iesūtot anketu elektroniski uz e-pastu anete.strazda@dome.liepaja.lv vai nosūtot to pa faksu 63423505 līdz 2015. gada 23. janvārim.

Izvēlētos 2-3 darbus autori iesūta līdz 2015. gada 28. janvārim vai iesniedz personīgi no 26. līdz 28. janvārim no plkst. 11.00 – 18.00 Liepājas Tautas mākslas un kultūra centra administrācijas telpās, Liepājas Latviešu biedrības nama 2. stāvā (ieeja A.Pumpura ielas, caur kino „Balle”). Darbus izstādei iespējams nodot arī Rīgā, „Liepājas pārstāvniecībā” Torņa ielā 4 (Jēkaba kazarmās) līdz 23. janvārim, darba dienās no pulksten 9.00 – 16.00 (savu ierašanās laiku lūgums iepriekš pieteikt, zvanot tālr. 67503392).

Nolikums un pieteikuma anketa elektroniski pieejami ŠEIT

Rokdarbu izstāde „Manis paša radīts…” atklāšana notiks šī gada 2. februārī, pulksten 17.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā un būs apskatāma līdz 1. martam.

Informāciju sagatavojusi:
Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja