Liepājas Bērnu teātra jubilejas izrāžu ciklu aizsāk muzikāli dzejisks uzvedums “Kraukšķītis”

06.01.2015

Jaunuma titlulattēls

Šogad, atzīmējot Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Bērnu teātra 45. darba sezonu un tās režisores Vitas Pētersones jubileju, no janvāra līdz maijam mazos skatītājus priecēs pieci Bērnu teātra iestudējumi. Trešdien, 7. janvārī, pulksten 12.00 jubilejas izrāžu ciklu “Liepājas Bērnu teātrim 45” aizsāks muzikāli dzejisks uzvedums bērniem “Kraukšķītis” Liepājas Leļļu teātrī. Ieeja bez maksas.

Liepājas Bērnu teātris un tā mazie un atraktīvie dalībnieki skatītājus priecē ne vien pilsētas pasākumos Liepājā, bet labprāt dodas arī izbraukumos, kā arī ar panākumiem piedalās dažādos skatuves runas konkursos un skatēs. Laikam ritot, kopš kolektīva darbības sākuma 1969. gadā, Bērnu teātra ilggadējā režisore Vita Pētersone veidojusi gan apjomīgas izrādes, gan arī dažādu latviešu dzejnieku dzejas uzvedumus, bērniem atklājot kā Jāzepa Osmaņa, Ojāra Vācieša, Jāņa Raiņa, Leona Brieža, Ineses Zanderes, tā arī Imanta Ziedoņa darbus. Kādam Bērnu teātris ir mēģinājumi un darbs šodien, bet citam tās ir labas atmiņas un vērtīga pieredze, kas veidojusi izpratni un, iespējams, devusi pat virzienu turpmākai dzīvei. Laiks satikties – jubilejas izrādēs režisore īpaši gaidīs arī bijušos Bērnu teātra dalībniekus.

Muzikāli dzejiskais uzvedums „Kraukšķītis”, kas šo trešdien, 7. janvārī, aizsāk jubilejas izrāžu ciklu, ir pēc Margaritas Stārastes „Ziemas pasakas” motīviem veidots stāsts par piparkūku vīriņu Kraukšķīti un viņa piedzīvojumiem mežā, kur viņš satiek dažādus dzīvniekus un no katra kaut ko labu iemācās. Izrādes vēstījums ir paklausība, mīlestība un svētku gaidīšanas prieks. Galvenā Kraukšķīša lomā iejutīsies Anastasija Popova. Pārējās lomās: Laura Kubila (Sniegbaltīte), Anete Pupila (Lapsa), Marks Vaivars (Lācis), Kristers Reinis (Krauklis), Kārlis Vēbers (Suns) un citi.

20. februārī pulksten 12.00 Bērnu teātris aicina uz pirmizrādi Liepājas Leļļu teātrī Ulriha Hūba un Jerga Mīles darba „Pulksten astoņos pie Noas šķirsta” iestudējumam, kas vēsta par trīs pingvīniem tālā ziemeļu zemē, par viņu saticību un ikdienišķiem strīdiem, par mīlestību pret dabu un Dievu kā radītāju visam. „Pat nonākuši sarežģītā situācijā mazie pingvīni spēj saglabāt ticību labajam un izglābties, pateicoties tam, ka atceras paklausību Radītājam,” stāsta režisore.

Savukārt, Starptautiskajā teātra dienā, 27. martā, pulksten 17.00 Bērnu teātris piedāvā izrādi „Pifs”, kas veidota pēc Vladimira Sutejeva ilustrācijām. Izrāde iestudēta atkārtoti, bet šajā jubilejas reizē starp pašlaik aktīvajiem dalībniekiem uz Liepājas Leļļu teātra skatuves būs redzami arī pirmā iestudējuma, kas notika 1998. gadā, galveno lomu izpildītāji.

8. maijā pulksten 12.00 Liepājas Leļļu teātrī mazie aktieri aicina uz izrādi „Brūno lāču pasaka”, kas veidota no divām Imanta Ziedoņa pasakām – „Lāču” un „Brūnā”. Izrāde kolektīva repertuārā ir divus gadus, un tā spēlēta jau vairāk kā 15 reizes skolās un bibliotēkās, īpaši daudz Liepājas apkārtnes novada skolās un kultūras centros. Šoreiz piepildīsies arī Bērnu teātra un režisores izlolotais sapnis spēlēt izrādi, klātesot nozīmīgiem viesiem – Rimantam Ziedonim un aktrisei Ausmai Kantānei.

Jubilejas cikla noslēgumā bibliotēkā „Varavīksne” 15. maijā pulksten 12.00 Bērnu teātris aicina novērtēt uzvedumu „Atceroties Jāzpu Osmani”, kurā skanēs J.Osmaņa dzeja no uzveduma „Krikumkrakumi” un skatītājiem būs arī iespēja tikties ar lugas „Sarkangalvīte” tēliem. Ar šo uzvedumu kolektīvs saņēmis pirmās pakāpes diplomu Kurzemes novada skates konkursā. Veiksmīga sadarbība ar latviešu dzejnieku J.Osmani Bērnu teātrim un režisorei Vitai Pētersonei bijusi jau kopš kolektīva darba sākuma, turklāt Bērnu teātra pirmais iestudējums 1969. gadā bijusi tieši J.Osmaņa luga „Sarkangalvīte”. Uzvedums tiks veidots kopā ar bibliotēkas „Varavīksne” darbiniekiem, kas stāstīs par rakstnieka daiļradi un viņa ieguldījumu latviešu bērnu dzejas attīstībā, tam sekos arī Vitas Pētersones stāstījums par personīgo sadarbību daudzu gadu garumā.

Ieeja visos jubilejas izrāžu cikla pasākumos bez maksas.

Informāciju sagatavojusi:

Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja