Aicina pieteikties bērnu un jauniešu vokālo ansambļu un solistu konkursam “Pērļu lietus”

13.01.2015

Jaunuma titlulattēls Jaunuma titlulattēls PL_2014_Modris_Helds_2 PL_2014_Modris_Helds_3

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs līdz 2015. gada 1. februārim aicina pieteikties interesentus bērnu un jauniešu vokālo ansambļu un solistu konkursam “Pērļu lietus”, kas notiks šī gada 28. februārī Liepājas Latviešu biedrības namā.

Jau ceturto gadu Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs un bērnu vokālās studijas “Pērlītes” vadītāja Sondra Krauze rīko bērnu un jauniešu vokālo ansambļu un solistu konkursu “Pērļu lietus”, kā mērķis ir attīstīt un pilnveidot mazo mūzikas kolektīvu – vokālo ansambļu muzicēšanas tradīcijas, veicināt dalībnieku skatuvisko pieredzi un radīt iespēju talantīgiem bērniem un jauniešiem apliecināt savas mākslinieciskās spējas plašākai auditorijai, saņemot izaugsmi veicinošu profesionālas žūrijas vērtējumu. 2014. gadā notikušais konkurss apliecināja tā nepieciešamību un aktualitāti, gūstot arvien lielāku atsaucību – trīs vecuma grupās sacentās 15 ansambļi un 49 solisti no Rīgas, Liepājas, Ventspils, Talsiem, Grobiņas, Lieģiem, Durbes, Kalvenes, Rucavas u.c.

Konkursam pieteikties tiek aicināti Latvijas kultūras centru, interešu izglītības centru, izglītības iestāžu bērnu un jauniešu vokālā žanra solisti, mazās vokālās grupas (dueti, trio, kvarteti) un vokālie ansambļi (dalībnieku skaits no 5 – 16) trijās vecuma grupās (5-7 gadi, 8-11 gadi un 12-16 gadi) līdz 2015. gada 1. februārim, aizpildot pieteikuma anketu un nosūtot to elektroniski uz e-pastu:  anete.strazda@dome.liepaja.lv vai pa faksu 63423505. Konkursa nolikums un pieteikuma anketa atrodama ŠEIT.

Vērtēšana konkursā notiks 10 punktu sistēmā pa vecuma grupām, ņemot vērā intonatīvo skanējumu, muzikālā materiāla, teksta un skatuves priekšnesuma atbilstību izpildītāju vecumam un kopējo skatuvisko tēlu – māksliniecisko kvalitāti (tērpi, horeogrāfija, atraktivitāte, dabiskums). Atbilstoši žūrijas vērtējumam, dalībniekiem tiks piešķirtas mākslinieces Solvitas Bružes veidotās stikla balvas un diplomi I, II un III vietai katrā vecuma grupā, atzinības par labu sniegumu, kā arī pateicības raksti visiem dalībniekiem un mūzikas pedagogiem.

Informāciju sagatavojusi:
Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja