Tautas lietišķās mākslas studija „Liepava” aicina uz izstādi „Gulta. Grīda. Galds.”

11.10.2013

Jaunuma titlulattēls Jaunuma titlulattēls

Otrdien, 15. oktobrī, pulksten 15.00 Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra tautas lietišķās mākslas studijas „Liepava” dalībnieces un meistares aicina uz izstādes „Gulta. Grīda. Galds.” atklāšanu Liepājas Muzeja Velvju zālē (pagrabstāvā). Izstāde apskatāma līdz 8. decembrim. 

Tautas lietišķās mākslas studijas „Liepava” dalībnieces, vadītāja Ilona Volkovska, meistare Ilze Škuberte un radošā konsultante Smaida Rubeze aicina interesentus uz Liepājas Muzeja Velvju zāli (pagrabstāvā), kur līdz 8. decembrim apskatāma studijas izstāde „Gulta. Grīda. Galds.”

„Izstādes mērķis ir pievērst uzmanību lietām, kas būtiski palīdz veidot vidi, kura nemanāmi, tomēr līdzdarbojas katra indivīda ikdienas komforta zonas veidošanā,” saka Smaida Rubeze, piebilstot, ka cilvēkam vienmēr ir bijis svarīgi pievērst uzmanību lietām, kas ikdienā ir nozīmīgas personības harmonijas līdzsvara noturēšanā. Ikdienā tās ir visnotaļ nepamanāmās grīdas, kas kalpo kā meditācijas un atbalsta punkti, gultas, kas ir svarīgas enerģijas apmaiņas un atjaunošanas vietas, un galdi, kas atbild par dzīvības uzturēšanas, harmonijas un piederības lietām.

Izstādē meistari pievērsuši uzmanību senajām grīdas klājumu izgatavošanas un lietošanas tradīcijām, gultu aksesuāriem – segām, palagiem, spilveniem, dvieļiem un zeķēm, kā arī tekstilijām, ko latvietes izsenis ir lietojušas kā svarīgāko diplomātijas ieroci – smalki galdauti, sedziņas un salvetes. „Pie smalki saklāta galda sarunām jābūt harmoniskām un auglīgām,” pārdomās dalās Smaida Rubeze.

Otrdien, 15. oktobrī, pulksten 15.00 izstādes atklāšanā, tiekoties ar izstādes darbu autoriem, viesiem būs iespēja izzināt dažādus meistarstiķus – kā var notamborēt vai noadīt smalkus un vienmērīgi pieaudzētus galdautus vai segas. Uzzināt noderīgu un savā ikdienā piemērojamu informāciju par krāsu un rakstu nozīmi grīdu, gultu un galdu vietu rotāšanā un aizsardzībā. Meistares labprāt pastāstīs arī par funkcionāla interjera organizēšanas principiem un priekšrocībām, integrējot roku darbu tehnikās izpildītus grīdas, gultas un galdus formējošas lietas.

Liepājas Muzeja darba laiks: 10.00-18.00, pirmdienās un otrdienās slēgts.

Informāciju sagatavoja:
Anda Birkenberga un Anete Strazda
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītājas