Ziemassvētku koncerts “Tajā brīdī klusā, svētā mēs vēl tiksimies”

17.12.2015
Jaunuma titlulattēls

Foto: Iveta Meldere

Šo svētdien, 20. decembrī, pulksten 15.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē uz Ziemassvētku ieskaņas koncertu “Tajā brīdī klusā, svētā mēs vēl tiksimies” ielūdz Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra vokālais ansamblis “Šokolāde”, vīru vokālais ansamblis “Dziedonis” un “Gulbju dīķa Jazz Band”. Ieeja bez maksas.

Ziemassvētkiem tuvojoties, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra vokālie ansambļi kopā ar mūziķu apvienību “Gulbju dīķa Jazz Band” sarūpējuši sirsnīgu dāvanu ikvienam liepājniekam, aicinot satikties mūzikā un izbaudot svētkus kopā. Koncerta tituldziesmas “Mēs vēl tiksimies” autors Valdis Aivars, vīru vokālā ansambļa “Dziedonis” vadītājs, atklāj, ka dziesma sarakstīta 1991. gadā, “10 kungiem” no Liepājas teātra pošoties braucienam uz Amerikas Savienotajām Valstīm. Sirsnīgā svētku dziesmiņa ar Arnolda Auziņa vārdiem nu kļuvusi populāra tuvu un tālu, savulaik tā aranžēta arī koriem. Vīru vokālais ansamblis “Dziedonis” atgādinās klausītājiem gan šo, gan arī citas Valda Aivara un Andra Kristona komponētās dziesmas. Savukārt, vokālā ansambļa “Šokolāde” dziedātāji svētdien gaidāmajam svētku koncertam sagatavojuši programmu no klasiskās līdz populārajai mūzikai īpašā skanējumā. Ansambļa izpildījumā dzirdēsim gan Māra Lasmaņa, gan Aigara Voitišķa un Gunāra Kalniņa, gan arī citu komponistu radītās dziesmas. Koncertu bagātinās Imanta Meķa un Egila Madeļa vadītā mūziķu apvienība “Gulbju dīķa Jazz Band” un soliste Marianna Matvejeva.

Jaunuma titlulattēls

Foto: Iveta Meldere

Atskatoties uz aizvadīto gadu, ansambļa “Dziedonis” vadītājs Valdis Aivars stāsta, ka šis laiks kopumā vērtējams kā progresējošs, vīri esot saņēmuši labāko algu – atzinību un skatītāju mīlestību. Patīkamas emocijas viņi guvuši arī, piedaloties “Latvijas Šlāgeraptaujā”, kurā šo sestdien ansamblis ar Valda Aivara dziesmu “Līgo laiva” telefonbalsojumā cīnīsies par iekļūšanu finālā. Ansambļa vadītājs atzīst, ka, lai arī šajos svētkos koncertu ansamblim nav tik daudz, kā, iespējams, citus gadus, darba ir gana daudz, jo šobrīd vīri nopietni gatavojas koncertam šo svētdien.

Šajos svētkos ansambļa “Dziedonis” dalībnieki savai publikai novēl biežāk satikties, sanākt kopā, kustēties un neiesīkstēt, piedalīties pasākumos, jo tur, kur kopā sanāk trīs, desmit, divdesmit vai simti, visas nedienas izgaist un dzīvot ir vieglāk un daudz patīkamāk! Savukārt, vokālā ansambļa “Šokolāde” vadītājas Daiga Ozola un Dina Sleže klausītājiem caur mūziku vēlas atgādināt ģimenes vērtības, aicinot nolikt ikdienas steigu, veltot laiku sev un saviem mīļajiem kā svētkos, tā ikdienā.

Informāciju sagatavoja:

Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja