Aicina iesniegt darbus izstādei “Manis paša radīts…”

18.12.2015
Jaunuma titlulattēls

Foto: Ziedonis Safronovs

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs jau ceturto reizi rīko rokdarbu izstādi “Manis paša radīts…”, kurā piedalīties aicināts ikviens, kurš savā brīvajā laikā izšuj, realizējot prasmes, kas apgūtas un pilnveidotas pašmācības ceļā. Saskaņā ar izstādes nolikumu pieteikumu anketu iesniegšana līdz 2016. gada 18. janvārim.

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra iepriekš rīkotās rokdarbu izstādes guvušas gan lielu atsaucību no dalībniekiem visā Latvijā, gan apmeklētāju interesi, tādēļ jau ceturto reizi notiks izstāde, kurā darbu autori izrāda sev, saviem tuviniekiem vai draugiem izgatavotas oriģinālas, interesantas un praktiskas, ar izšuvumiem greznotas lietas, kurās saskatāma autora personība, gaume un stils.

Izstādes mērķis ir popularizēt dažādas izšūšanas tehnikas, iepazīstināt sabiedrību ar radošu cilvēku brīvā laika vaļasprieku un prasmēm, kas apgūtas un pilnveidotas pašmācības ceļā un kas apliecina senāko rokdarbu – izšūšanas dzīvotspēju saskaņā ar šodienas kultūras izpratnes mainīgajām vērtībām.

Veidojot mūsdienu rokdarbu izstādi, rīkotāji vēlas iedrošināt cilvēkus, kuri no ikdienas darba brīvajos brīžos izšuj, atklāt savus talantus un plašākai sabiedrībai parādīt labāko veikumu rokdarbu nozarē. Saskaņā ar izstādes māksliniecisko koncepciju, izstādes veidotāji aicina iesniegt darbus dažādās izšūšanas tehnikās, piemēram, krustdūrienā, klājdūrienā, spodršuvumā, mežģīņu izšuvumus, rišeljē, izšuvumus ar pērlītēm, lentītēm u.c.

Ik gadu īpaši tikuši novērtēti izšuvumi, kas iestrādāti aksesuāros, apģērbā, mājas tekstilā, kā arī interjera priekšmetos. Iepriekš rīkotajās izstādēs interesenti varēja aplūkot izšūtas gleznas, tējas kastītē iestrādātu izšuvumu, adatu spilvenus, atslēgu piekariņus, cepures, kleitas, dekorus, grāmatzīmes, somas, spilvenus, sienas pulksteni, galda lampas, sedziņas un citus dažādās izšūšanas tehnikā radītus unikālus darbus, kurus iesniedza rokdarbu autori no Liepājas, Rīgas, Carnikavas, Siguldas, Ventspils, Kuldīgas, Aizputes, Jūrmalas un citām Latvijas pilsētām.

Izstādē piedalīties aicina ikvienu, kura vaļasprieks ir izšūšana (jebkādā tehnikā) un kurš nav apmeklējis attiecīgus rokdarbu kursus, bet šīs prasmes apguvis un pilnveidojis patstāvīgi. Savu dalību var pieteikt, iesūtot aizpildītu pieteikuma anketu elektroniski uz e-pastu selena.vasiljeva@dome.liepaja.lv vai nosūtot to pa faksu 63423505 līdz 2016. gada 18. janvārim.

Izvēlētos 2-3 darbus autori iesūta līdz 2016. gada 28. janvārim vai iesniedz personīgi no 26. līdz 28. janvārim laikā no pulksten 9.00 – 18.00 Liepājas Tautas mākslas un kultūra centra administrācijas telpās, Liepājas Latviešu biedrības nama 2. stāvā (ieeja no A.Pumpura ielas caur kino „Balle”). Darbus izstādei iespējams iesniegt arī Liepājas pārstāvniecībā Rīgā, Torņa ielā 4 (Jēkaba kazarmās) no 20. līdz 22. janvārim, laikā no pulksten 9.00 – 16.00, savu ierašanās laiku iepriekš piesakot pa tālr. 67503392.

Nolikums un pieteikuma anketa elektroniski pieejami ŠEIT.

Rokdarbu izstāde „Manis paša radīts…” atklāšana notiks šī gada 2. februārī, pulksten 17.30 Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā un būs apskatāma līdz 1. martam.

Informāciju sagatavojusi:

Inese Sērdiene Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja