Aicinām uz koncertu “No vecajām skaņuplatēm”

22.11.2023

Tautas dziesmu ansamblis “Voļņica” aicina šo sestdien, 25. novembrī, pulksten 15:00 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē doties muzikālā ceļojumā atpakaļ laikā koncertā “No vecajām skaņuplatēm”.

            Kā pastāstīja ansambļa vadītāja Tatjana Beļikova, koncertā skanēs ansambļa dalībnieku māmiņu jaunības dienu mīļākās dziesmas: “Mēs pamanījām, ka mūsu koncertos klausītāji īpaši iecienījuši dziesmas no savas jaunības dienām un tagad mēs tās gribam nodot tālāk no paaudzes paaudzei arī mūsu bērniem un mazbērniem.” Ansamblis “Voļņica” izdziedās 20 gadsimta krievu, ebreju un citu tautību izpildītāju dziesmas – Ļeva Ļeščenko, Edītes Pjehas, Josifa Kobzona un citas. Skanēs Aleksandras Pahmutovas, Oskara Felcmana, Arno Babadžanjana un citu komponistu melodijas ar Nikolaja Dobronravova, Jevgenija Dolmatovska, Leonīda Derbeņova un citu tā laika slavenu dziesmu tekstu autoru vārdiem, kā arī būs skatāmi fragmenti no filmām, kurās dziesmas izskanējušas pirmo reizi. “Voļņica” dziedās arī ansambļa dalībnieku iemīļotas mūsdienu dziesmas.

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra mazākumtautību tautas dziesmu ansamblī “Voļņica” savu kultūru saglabā un attīsta dažādu tautību cilvēki, kuri ne tikai dzied, bet arī spēlē dažādus mūzikas instrumentus. Ansamblis šogad nosvinēja savas pastāvēšanas 33. gadadienu. Ansamblis „Voļņica” aizrauj klausītājus ar muzikāli dinamisku priekšnesumu, krāsainību un dzirkstošu temperamentu. Savas pastāvēšanas laikā „Voļņica” piedalījusies neskaitāmos konkursos un festivālos, kuros iegūti gan diplomi, gan godalgotas vietas, nopelnot atzinību ne tikai vietējā, bet arī starptautiskā mērogā. Kā pastāstīja kolektīva vadītāja, lielākais notikums bijusi panākumiem bagātā dalība starptautiskajā festivālā „Eiro Folk 2012” Bulgārijā, kur iegūta 1. vieta un Grand Prix un “International Competition and Festival of Folklore, Dance and Music RIMINI FEST 2018” Itālijā, kur iegūta 1. vieta un zelta medaļa.

Savukārt šā gada lielākais sasniegums – gatavojoties XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem, Latvijas Mazākumtautību kolektīvu skatē 50 kolektīvu vidū iegūts visaugstākais žūrijas novērtējums.

BIĻETES ŠEIT

Cena 3 eiro