Svinam Lieldienas Liepājā!

11.04.2017

Jaunuma titlulattēls

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs aicina liepājniekus un pilsētas viesus svinēt Lieldienas Liepājā, pulcējoties svētdien, 16. aprīlī, pulksten 12.00 Jūrmalas parka bērnu laukumā, lai brīvā dabā kopā radoši darbotos, meklētu, krāsotu un ripinātu olas, spēlētu spēles, kā arī skatītu Jauniešu teātra izrādi un priecātos par latviešu tautas dančiem un dziesmām!

Pulksten 12.00 lieli un mazi aicināti uz Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Jauniešu teātra studijas izrādi “Kur ir mana mamma?”. Ērika Vilsona lugu iestudējis režisors Juris Ločmelis, strādājot ar četriem Jauniešu teātra studijas dalībniekiem. Tā ir stilistiski koša aktierspēle krāšņos kostīmos, ko darinājusi māksliniece Dace Lanka. Izrāde, kas šogad nokļuvusi arī Latvijas amatierteātru iestudējumu skates finālā un 22. aprīlī būs skatāma arī Dailes teātrī Rīgā, stāsta par Cālēnu un viņa piedzīvojumiem lauku sētā, meklējot savu mammu, kuru viņš nav saticis, jo izšķīlies tad, kad Vista aizgājusi paēst.

No pulksten 12.00 līdz 15.00 ikvienam būs iespēja lielajā katlā nokrāsot līdzi paņemtās olas tautas lietišķās mākslas studijas “Kursa” (vadītāja Ilma Rubene) vadībā, kā arī darināt svētku dekorus, meistarot pavasara svilpītes un pīt ligzdiņas kopā ar ziedu dizaina studijas “Liepzars” (vadītāja Vaira Kārkliņa) meistarēm un Radošo skolotāju apvienības (vadītāja Indra Bunka) pārstāvēm. Savukārt dažādās Lieldienu spēlēs iesaistīties aicinās radošā apvienība “Krāsu karuselis”.

Šogad lielus un mazus priecēs arī Latvijas sīkdzīvnieku audzētāju biedrība “Trusis un citi”, kuri apmeklētājiem piedāvās apskatīt dažādu šķirņu trušus. Savukārt IK “Kumeliņš” aicinās baudīt izjādes zirga un ponija mugurā.

Svētku noskaņu dziedot un dejojot radīs radošie Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra kolektīvi – bērnu un jauniešu vokālā studija “Pērlītes” (vadītāja Iveta Logina), bērnu deju kolektīvs “Krustiņi” (vadītāja Inta Āboliņa), folkloras kopas “Vēlava” (vadītāja Vija Laipniece) un “Saknes” (vadītāja Rudīte Nikolovska), vidējās paaudzes deju kolektīvi “Vaduguns” (vadītāja Kristīne Jaunbrūna) un “Kvēle”, senioru deju kolektīvs “Sidrabvilnis” (abiem kolektīviem vadītāja Ingrīda Lūka), kā arī Tautas deju ansamblis “Rucavietis” (vadītājs Justs Celms). Sarīkojumu vadīs radošās apvienības “Krāsu karuselis” Jestrais zaķis.

Svētku našķus, tēju, kafiju, zupu un citus gardumus piedāvās kafejnīcas SIA “Tāfele” un SIA “Coffee Lovers”.

Informāciju sagatavojusi:

Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja