Deju kolektīvs “Bikstenieki” iegūst tautas deju festivāla “Aprīļa pilieni” ceļojošo balvu

11.04.2017

Jaunuma titlulattēls Jaunuma titlulattēls Foto_Normunds_Kaprano (3)

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 8. aprīlī, Liepājas Olimpiskajā centrā jau 13. reizi norisinājās Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīva “Kvēle” un tā vadītājas Ingrīdas Lūkas veidotais tautas deju festivāls “Aprīļa pilieni”.

Kā jau iepriekš ziņots, šogad festivālā Liepājā pulcējās 11 vidējās paaudzes un jauniešu tautas deju kolektīvi no Rīgas, Jelgavas, Cēsīm, Kuldīgas novada Snēpeles, Dobeles novada Bikstiem, Liepājas un pirmoreiz arī no Lietuvas, Jurbarkas. Sestdien dejotāji azartiski cīnījās par ceļojošās balvas “Lielais piliens” iegūšanu, gan piedaloties sportiskās un azartiskās sacensībās, gan krāšņā tautas deju koncertā Rožu zālē. Šī gada izaicinājums dejotājiem bija sacensības švambolā, kurās ar lielu entuziasmu piedalījās katra deju kolektīva īpaši noformēta komanda un arī krāšņi tērptie un rībinošie atbalstītāji.

Švambolā pirmo vietu ieguva VEF Kultūras pils Tautas deju ansamblis “Dardedze”, taču kopvērtējumā, apkopojot iegūtos punktus sporta aktivitātēs un skatītāju balsojuma rezultātus vakara koncertā, tika noteikts ceļojošās balvas “Lielais piliens” ieguvējs – Dobeles novada Bikstu kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Bikstenieki” (vadītāja Agita Jansone), kas festivālā “Aprīļa pilieni” piedalījās pirmo reizi. Atraktīvākajiem dalībniekiem, kuri izpelnījās īpašu uzmanību, tika piešķirtas arī dažādas atzinības: aktīvāko līdzjutēju titulu izpelnījās festivāla uzvarētāji Dobeles novada Bikstu kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Bikstenieki”, par labāko komandas noformējumu atzinību ieguva Kuldīgas novada Snēpeles pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs “Snēpele” (vadītāja Gunta Freiberga), bet par labāko uznācienu sacensību laukumā – Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” Tautas deju ansamblis “Ritums” (vadītāja Ieva Karele). Skatītāju simpātiju balvu ieguva mājinieki – Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs “Kvēle” (vadītāja Ingrīda Lūka).

Festivāls noslēdzies ar gandarījumu par patīkami kopā pavadīto un piepildīto laiku Liepājā.

Informāciju sagatavojusi:

Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja