Svētdien kori “AIJA” un “INTIS” aicina uz koncertu “Klusi klusītiņām pārsloja sniegs”

04.12.2014

                    Jaunuma titlulattēls  Jaunuma titlulattēls

Svētdien, 7. decembrī, pulksten 15.00 Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs aicina uz Ziemassvētku ieskaņas sarīkojumu cikla “Ziemas noskaņā” koncertu “Klusi klusītiņām pārsloja sniegs”, kurā šā gada jubilāra, komponista Andra Kontauta skaņdarbus un citu autoru Ziemassvētku melodijas izpildīs sieviešu koris “AIJA”, jauktais koris “INTIS”, Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas stīgu ansamblis un “LIEPĀJAS TRIO”. Koncerts notiks Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē. Ieeja bez maksas.

Katru gadu decembrī Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs rīko Ziemassvētku ieskaņas pasākumus un tradicionāli arī koru koncertu. Šoreiz īpaši godināsim šā gada jubilāru, diriģentu un komponistu Andri Kontautu, kurš guvis gan Latvijas mēroga atzinību, gan starptautiskus nopelnus, par ko liecina viņa vadītā Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas meiteņu kora šogad iegūtais čempiona tituls Pasaules koru olimpiādē. Sveicot jubilāru, sieviešu koris “AIJA” (mākslinieciskā vadītāja Gunta Vite, kormeistare Antra Berga) izpildīs vairākas Andra Kontauta dziesmas, raisot gaišas pārdomas un Ziemassvētku noskaņu.

Pateicoties diriģentu un mūziķu veiksmīgai radošai sadarbībai, koncerta apmeklētājus priecēs arī Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas stīgu ansamblis (vadītāja Beata Zariņa-Blaščinska), kas atskaņos klasiskās mūzikas – Mocarta, Johana Štrausa un Pētera Čaikovska – skaņdarbus. Noskaņu turpinās “LIEPĀJAS TRIO” – Beata Zariņa-Blaščinska (vijole), Dita Barona (čells) un Līna Andrejeva (klavieres).

Īpašu repertuāru, mijoties tradicionālai un mūsdienās radītai mūzikai, sagatavojis arī jauktais koris “INTIS” (mākslinieciskā vadītāja Ilze Valce, kormeistars Kārlis Millers), kas, godinot jubilāru, izpildīs Andra Kontauta dziesmu ar latviešu dainu vārdiem “Situ koku pie kociņa”, kā arī tradicionālu Dienvidamerikas dziesmu “Indodana”, Reiņa Sējāna un Jāņa Šipkēvica “Vindo” Andra Sējāna aranžējumā un citus skaņdarbus.

Koncertprogrammā skanēs arī garīgās mūzikas skaņdarbi “Ave Maria” – Johana Sebastiana Baha un Šarla Guno dziesmu izpildīs jauktais koris “INTIS” un soliste Mārīte Lazdāne, bet Franča Šūberta “Ave Maria” dziedās sieviešu koris “AIJA” un soliste Līga Jekševica.

Koru skanējumu bagātinās koncertmeistares Līna Andrejeva un Agita Dobele. Klausītājus priecēs arī solistes Baiba Bite un Laura Krasucka. Koncertu vadīs aktieri Ilga Martinsone un Jānis Dreiblats, kas svētku noskaņu un siltu atmosfēru radīs, deklamējot Jāņa Jaunsudrabiņa, Jāņa Poruka, Viljama Šekspīra un citu autoru dzejas rindas.

Informāciju sagatavojusi:
Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja