Sākas pieteikšanās 16. Latvijas piejūras pilsētu un novadu vidējās paaudzes tautas deju kolektīvu festivālam SOĻI SMILTĪS

26.05.2017

Jaunuma titlulattēls

Baltijas jūras piekraste visā tās aptuveni 495 kilometru garumā ir unikāla Latvijas un visa Baltijas jūras reģiona vērtība. Piekrastes nozīmīgākā vērtība ir vienotais piekrastes dabas un kultūras mantojums un, nenoliedzami, jūras tuvumā mītošie ļaudis. 

“Soļi smiltīs” – atslēgas vārds tautas deju kolektīvu festivālam, kas ik vasaru kopā pulcina Latvijas vidējās paaudzes dejotājus, kuri savu dzīvi vada Baltijas jūras krastā vai tā tuvumā.

Šā gada 15. un 16. jūlijā Liepājā gaidām 16. Latvijas vidējās paaudzes tautas deju kolektīvu festivāla “Soļi smiltīs” dalībniekus, kuru pārstāvēto pašvaldību teritorijas robežojas ar jūru (Salacgrīvas, Limbažu, Saulkrastu, Ādažu, Carnikavas, Engures, Rojas, Dundagas, Ventspils Pāvilostas, Grobiņas, Nīcas novadi, Rīgas, Jūrmalas, Ventspils un Liepājas pilsētām), kā arī dejotājus, kuru novadu pašvaldību teritorijas nerobežojas ar jūru (Alsungas, Aizputes, Durbes, Priekules, Vaiņodes, Talsu, Tukuma, Babītes, Garkalnes, Krimuldas novadi).

Lai nodrošinātu deju kolektīvu dalībnieku veiksmīgu uzturēšanos un festivāla norisi Liepājā, aicinām veikt kolektīvu reģistrāciju, aizpildot elektronisku pieteikumu ŠEIT līdz šā gada 5. jūnijam.

Pēc pieteikumu apkopošanas un kolektīvu apstiprināšanas, detalizētu norišu aprakstu un informāciju par organizatoriskajiem un mākslinieciskajiem jautājumiem kolektīvu kontaktpersonas saņems līdz 10. jūnijam. Katrs kolektīvs piedāvā 4 – 5 dejas grupu koncertiem un 2 dejas dižkoncertam, kuras nav Deju svētku repertuārā.

Šobrīd svarīgā informācija:
15. jūlijā līdz plkst. 11.00 plānota dalībnieku ierašanās Liepājā.
Programmā: Festivāla atklāšana, interaktīva, radošas kolektīvu nodarbes, grupu koncerti pilsētas nozīmīgās vietās, dižkoncerts un balle līdz plkst.4.00 rītā.
16. jūlijā piedāvājam baudīt tūristu iecienītākās vietas “Ieplāno Liepāju”. Šīs aktivitātes organizēsim pēc katra kolektīva vēlmēm un iespējām.

Lūdzam plānot dalības maksu EUR 30,- no kolektīva, kas tiks paredzēta koncertu norišu tehnisko izdevumu apmaksai.

Saskaņā ar saņemtajiem pieteikumiem un dalībnieku vēlmēm, nodrošināsim dejotāju uzturēšanos, koordinējot organizētu ēdināšanu un izmitināšanu Liepājā:
Vienas dienas 2 ēdienreižu izmaksas vienai personai ir 9,50 eiro apmērā:
• Vakariņas/Brokastis – 3,50 eiro;
• Pusdienas – 6,- eiro;
Naktsmītņu izmaksas:
• Sporta u.c. zāles: Eur 2,- no personas (līdzi viss nepieciešamais gulēšanai);
• Hostelis (ar ierobežotu vietu skaitu ~ 110 personām) Eur 7,- līdz 8,- vienai personai;
• Viesu nams vai kempings (līdz 10km ārpus Liepājas).

Lūdzam pašvaldības rast iespēju finansiāli atbalstīt pilsētu, novadu un pagastu tautas deju kolektīvu līdzdalību festivālā, nodrošinot dalībnieku transporta, ēdināšanas un naktsmītņu izdevumu apmaksu.

Priecāsimies par tikšanos pilsētā, kurā piedzimst vējš!

Cieņā,
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra direktore
Baiba KĻAVA