Skanēs „Mīlas dziesmas” un V.Šekspīra soneti

05.02.2013

Jaunuma titlulattēls 

Sestdien, 9. februārī, pulksten 16.00 viesnīcas „Promenade Hotel” Hika zālē uz tradicionālo koncertu „Mīlas dziesmas” aicina Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Ilzes Valces vadītais jauniešu koris „INTIS” un viņu ilggadējie domubiedri un sadarbības partneri – Rīgas Latviešu biedrības kamerkoris „Austrums” Ārija Šķepasta vadībā, Liepājas teātra aktieris Pēteris Lapiņš, pianistes Līga Elere un Liene Anševica, kā arī klarnetisti Anna Gāgane, Kārlis Catlaks un Jānis Ansons. Šoreiz koncertprogrammā skanēs pasaules mūzikas klasiķu darbi un Viljama Šekspīra soneti. Ieejas maksa 1.00 Ls.

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Ilzes Valces vadītā jauniešu kora „INTIS” un Rīgas Latviešu biedrības Ārija Šķepasta vadītā kamerkora „Austrums” veiksmīgās radošās sadarbības rezultātā jau vairāku gadu garumā februārī klausītāji tiek aicināti uz „Mīlas dziesmu” koncertprogrammu. Ik gadu tiek sagatavota īpaša koncertprogramma, kurā skan gan latviešu, gan ārzemju komponistu mīlas dziesmas, izdzīvojot kāda latviešu dzejnieka mīlas stāstu.

Šoreiz „Mīlas dziesmu” koncertā skanēs izcilā angļu dzejnieka un dramaturga Viljama Šekspīra soneti, kurus lasīs Liepājas teātra aktieris Pēteris Lapiņš. Savukārt kori „INTIS” (mākslinieciskā vadītāja Ilze Valce, vokālā pedagoģe Mārīte Lazdāne) un „Austrums” (mākslinieciskais vadītājs Ārijs Šķepasts, diriģenti Rihards Rudzītis un Vilhelms Georgs Vācietis) izpildīs pasaules mūzikas klasiķu Volfganga Amadeja Mocarta, Svena Erika Johansona un Johanesa Brāmsa darbus. Koru izpildījumā skanēs gan V.A.Mocarta sešas noktirnes, gan S.E.Johansona  „Fantāzijas” (ar V.Šekspīra vārdiem) un J.Brāmsa „Mīlas valši” (ar G.F. Daumera vārdiem). Muzikālo skanējumu bagātinās pianistes Līga Elere un Liene Anševica, kā arī klarnetisti – Anna Gāgane, Kārlis Catlaks un Jānis Ansons.

Par tradīciju kļuvusi šo koncertprogrammu atskaņošana gan Liepājā, gan Rīgā. Kā pirmie koncertu varēs baudīt liepājnieki, sestdien, 9. februārī, pulksten 16:00 viesnīcas „Promenade Hotel” Hika zālē (2.stāvs), savukārt rīdzinieki – nākamajā dienā, 10. februārī, pulksten 16:00 Rīgas Latviešu biedrības nama Baltajā zālē.

Ieejas maksa koncertā 1.00 Ls. Biļetes var iegādāties Liepājas Latviešu biedrības nama, Liepājas Olimpiskā centra, t/c „Ostmala” un Liepājas teātra kasēs, „Biļešu paradīze” kasēs visā Latvijā un http://www.bilesuparadize.lv/events/perf/6067, kā arī stundu pirms koncerta sarīkojuma norises vietā.

Uzziņai:
Angļu dzejnieks un dramaturgs Viljams Šekspīrs (viņa dzimšanas datums nav zināms, bet viņš ir kristīts 1564.gada 26.aprīlī, miris 1616.gada 23.aprīlī) tradicionāli atzīts par visu laiku izcilāko angļu valodā rakstījušo autoru, kā arī par vienu no izcilākajiem autoriem pasaules literatūrā vispār.

V.Šekspīrs uzrakstījis 38 lugas, 154 sonetus un vēl citus dzejas darbus. V.Šekspīra lugām raksturīgi daudzveidīgi un dziļi izstrādāti raksturi, filozofiskums. Tās ir tulkotas daudzās jo daudzās pasaules valodās; Šekspīra kopotie raksti izdoti arī latviešu valodā.

Informāciju sagatavojusi:
Anda Birkenberga
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja