Sestdien notiks bērnu un jauniešu vokālo ansambļu un solistu konkurss “Pērļu lietus”

21.02.2017

Jaunuma titlulattēls

Sestdien, 25. februārī, no pulksten 11.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē notiks bērnu un jauniešu vokālo ansambļu un solistu konkurss “Pērļu lietus”, kurā šogad trīs vecuma grupās sacentīsies 15 ansambļi un 34 solisti no Liepājas, Rīgas, Tukuma, Ventspils, Kuldīgas, Skrundas, Aizputes, Durbes, Grobiņas, Nīcas un Vaiņodes. Ieejas maksa – 3 EUR. Skolēniem, studentiem, pensionāriem, uzrādot personu apstiprinošu dokumentu, ieejas maksa – 2 EUR.

Konkursa “Pērļu lietus” dalībniekus – dziedātājus vecumā no 5 – 16 gadiem – vērtēs profesionāla žūrija: dziedātāja, vokālās grupas “Framest” soliste Rūta Dūduma, dziedātājs un vokālais pedagogs Uģis Roze, dziedātājs un dziesmu autors Ivo Fomins, komponists, aranžētājs un diriģents Andris Kontauts un diriģents Gints Ceplenieks. Ņemot vērā ieteikumus, šogad konkurss papildināts ar ieplānotām vokālo pedagogu sarunām ar žūriju, tādējādi sniedzot dziedātājiem un pedagogiem vērtīgus un izaugsmi rosinošus padomus.

Konkursantu sniegumu klausīties aicināts ikviens interesents. Vispirms, no pulksten 11.00 savas muzikālās prasmes rādīs jaunākie dziedātāji vecuma grupā no 5 – 7 gadiem, tad, no pulksten 14.00 uzstāsies bērni vecumā no 8 – 11 gadiem, savukārt vakarpusē, no pulksten 17.00 uz skatuves kāps jaunieši vecumā no 12 – 16 gadiem. Rezultātu paziņošana un dalībnieku apbalvošana notiks pēc katras vecuma grupas uzstāšanās.

Katrs vokālais ansamblis piedalās konkursā, izpildot divas dziesmas (vienu no tām a capella), solisti – vienu dziesmu pēc izvēles atbilstoši dalībnieka vecuma grupai. Konkursa nolikums paredz, ka tiek izpildītas tikai latviešu autoru dziesmas latviešu valodā.

Vērtēšana konkursā notiks 10 punktu sistēmā pa vecuma grupām, ņemot vērā tehnisko izpildījumu, māksliniecisko sniegumu un kopējo skatuvisko tēlu. Atbilstoši žūrijas vērtējumam, dalībniekiem tiks piešķirtas mākslinieces Solvitas Bružes veidotās stikla balvas un diplomi I, II un III vietai katrā vecuma grupā, atzinības par labu sniegumu, kā arī pateicības raksti visiem dalībniekiem un mūzikas pedagogiem.

Biļetes pieejamas SIA “Biļešu paradīze” kasēs visā Latvijā un www.bilesuparadize.lv.

Informāciju sagatavojusi:

Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja