Aicina pieteikties Tautas deju festivālam “Aprīļa pilieni” Liepājā

09.02.2017

Jaunuma titlulattēlsJaunuma titlulattēls

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Kvēle” un tā vadītāja Ingrīda Lūka aicina Latvijas vidējās paaudzes un arī jauniešu deju kolektīvus līdz 2017. gada 1. martam pieteikties Tautas deju festivālam “Aprīļa pilieni”, kas notiks šā gada 8. aprīlī Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē.

Radošais un atraktīvais Tautas deju festivāls “Aprīļa pilieni” Liepājā notiks jau trīspadsmito reizi, iepriekšējos gados pulcējot tautas deju kolektīvus no dažādām Latvijas pilsētām, lai skatītājus priecētu ar bagātīgu un daudzkrāsainu koncertprogrammu.

Festivāls radīts ar mērķi stiprināt Dziesmu un deju svētku tradīciju, kopā aicinot pamatā Latvijas vidējās paaudzes deju kolektīvus, kas veicina vadītāju jaunradi, pieredzes apmaiņu un sadarbību, kā arī rosina dejotāju radošās aktivitātes. Šis festivāls ir īpašs ar tradīciju rīkot arī sportiskās aktivitātes “3+3 pilienu sacensības”, sniedzot dalībniekiem iespēju sacensties arī sportā un apliecinot sadarbību komandā un arīdzan kolektīvu draudzību.

Ceļojošās balvas “Lielais piliens” ieguvēju nosaka festivāla rīkotāju izveidota žūrija, apkopojot “3+3 pilienu sacensību” un koncerta skatītāju simpātiju balsojuma rezultātus. 2016. gadā šo balvu jau otro reizi ieguva VEF Kultūras pils Tautas deju ansamblis “Dardedze” (vadītāja Ilze Kronberga).

Deju kolektīvi, kas vēlas piedalīties Tautas deju festivālā “Aprīļa pilieni”, aicināti iepazīties ar nolikumu un līdz 2017. gada 1. martam aizpildīt elektronisko pieteikuma anketu, kas pieejami Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra mājas lapā sadaļā “Nolikumi”. Koncertam deju kolektīvs aicināts pieteikt četras dejas, no kurām viena – cittautu vai raksturdeja (groteska, komiska). Koncerta rīkotāji no pieteiktajām dejām izvēlas trīs un sagatavo programmu, ņemot vērā piedāvāto repertuāru. Neskaidrību gadījumā, lūgums sazināties ar projekta vadītāju Selēnu Vasiļjevu, selena.vasiljeva@dome.liepaja.lv vai tel. 63481253.

Informāciju sagatavojusi:

Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja